Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rozrywka » Eksperymenty i Sztuczki » Wróżenie z kart, Na czym polega wróżenie z kart

Typy wróżb: Jak wróżyć z kart?

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-05-31 15:18:12

wyświetleń: 8695

Słowa kluczowe

zobacz również

Wróżenie z kart to jedna z najbardziej popularnych technik stosowanych przez wróżki w celu przewidywania przyszłości. Jest wiele rodzajów tego typu wróżb. Niektóre są bardzo proste, inne wymagają nieco więcej czasu i koncentracji. Na czym więc polega wróżenie z kart?

Pasjanse. Bardzo popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest stawianie pasjansów. Ich celem jest odpowiedzenie na konkretne pytanie, przy czym musi ono przybrać taką formę, żeby odpowiedź brzmiała „tak” – jeśli uda się ułożyć pasjans lub „nie” – jeśli pasjans nie wyjdzie. Zasadą udanego pasjansa jest wykorzystanie wszystkich kart. W zależności od danego rodzaju bierze się pod uwagę podobieństwo kolorów, figur lub wartości kart. Popularnym typem pasjansa jest na przykład zasada par. Całą talię (52 karty) rozkłada się zakryte po cztery w każdym rzędzie, a następnie odkrywa się je, zaczynając od góry. Szukamy par – kiedy je znajdziemy, składamy je i możemy odkrywać kolejne rzędy. Jeśli zbierzemy wszystkie karty, odpowiedź brzmi „tak”.

Wróżba klasyczna. Popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest rozkład czterech rzędów po 8 kart. Pierwszy rząd odnosi się do przeszłości, drugi do teraźniejszości, a dwa kolejne to przyszłość. Możliwy jest również układ z 24 kart rozłożonych w trzech rzędach po 8. Na wstępnie należy wybrać kartę, jaka będzie reprezentować osobę, której się wróży. Bierze się tu pod uwagę wiek i kolor włosów, na przykład jasnowłosa, młoda kobieta to dama kier. Wróżba klasyczna polega na interpretacji lokalizacji karty symbolicznej oraz jej najbliższego otoczenia. Najbardziej korzystne położenie karty to strona prawa, neutralne – środek układu, a negatywne – strona lewa.

Symbolika kart. Aby właściwie zinterpretować wróżbę, istotna jest szczegółowa znajomość symboliki kart. Liczy się w niej nie tylko rodzaj figury, ale także karciany kolor. Piki wróżą zawsze coś negatywnego: czekające kłopoty, straty, pech, zdradę. Kara oznaczają najczęściej jakąś życiową zmianę (np. 10 – w finansach). Trefle mają zdecydowanie pozytywną wymowę: powodzenie, korzyści, przyjaźń. Najbardziej optymistyczną wymową obdarzone są kiery: miłość, szczęście, spełnienie marzeń.

Uwaga:

Należy pamiętać, że przed każdą wróżbą trzeba przetasować karty oraz przełożyć je lewą ręką w kierunku do siebie. Panuje również przekonanie, że talia kart przeznaczona do wróżenia nie powinna być wykorzystywana do gry, a ponadto dobrze jest, jeśli ma jednego właściciela.

Typy wróżb: Jak wróżyć w Noc Świętego Jana?
Na czym polegaja chińskie wróżby?
Typy wróżb: Na czym polega chiromancja?
Czy Tarot prawdę Ci powie?
Typy wróżb: Jak wróżyć z fusów?
Jak zrobić magiczną sztuczkę z dwoma kartami? (+film)
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.