Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rodzina » Małe Dziecko » Okulary dla dziecka, Jak wybrać okulary dla dziecka

Przeczytaj o tym, jak dobrać dziecięce okulary!

Wybór okularów dla dziecka to trudne zadanie dla rodziców. Powinny być odpowiednio dopasowane do owalu twarzy dziecka, ale także powinny się dziecku podobać.

Zanim zdecydujemy się na zakup okularów dla dziecka, należy udać się z nim do okulisty. Specjalista zdiagnozuje dziecko oraz zaleci leczenie. Czasami zdarza się, iż potrzebne będą nie tylko okulary, ale również zajęcia korekcyjne, w celu wyrównania zaburzeń. Gdy lekarz zaleci okulary, zadaniem rodzica będzie odpowiednie dopasowanie oprawy do owalu twarzy dziecka.

Dziecko powinno czuć się w okularach swobodnie, nie mogą uciskać jego twarzy oraz ocierać za uszami. Nie powinny być też zbyt luźne, aby nie spadały dziecku z twarzy. Oprawki powinny być nie za wąskie, dziecko musi przez nie dobrze widzieć, nie mogą ucinać mu obrazu. To bardzo istotne, aby dziecko widziało przez nie prawidłowo. Dziecko powinno czuć się w okularach swobodnie oraz nie mieć ograniczonego pola widzenia. Okulary powinny się dziecku podobać, żeby chętnie je nosiło, dlatego tak ważne jest, aby samo je wybrało. W celu odpowiedniego doboru okularów dla dziecka warto poradzić się okulisty, poprosić o wskazówki na co powinniśmy zwrócić uwagę oraz czym się kierować przy wyborze okularów dla dziecka.

Aby wybrać odpowiednie okulary dla dziecka, niezbędna będzie w tym celu przede wszystkim diagnoza lekarska, jak również porada czym się należy kierować przy zakupie okularów dla dziecka. Podczas zakupu powinno nam towarzyszyć dziecko, gdyż okulary należy przymierzyć przez podjęciem decyzji o ich nabyciu. Powinny być odpowiednio dostosowane do kształtu twarzy dziecka, nie mogą uciskać, ograniczać pola widzenia malucha, a przede wszystkim muszą się podobać ich właścicielowi, aby chętnie je nosił.


Twoje dziecko często się nudzi? Przeczytaj, jak zająć mu czas!
Pierwszy tornister jest bardzo ważny! Przeczytaj, jak go wybrać!
Jak nauczyć dziecko odpowiednio korzystać z komputera?
Jak wspomóc odporność dziecka? Nie wiesz? Przeczytaj!
Ból brzucha u dziecka - jak sobie z nim radzić?
Jak przebiega trzydniówka u dzieci? Jak ją leczyć?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.