Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rodzina » Małe Dziecko » Najlepsze gry dla dzieci powyżej 7 lat, Gry dla dzieci od 7 lat

Gry dla dzieci od 7 lat

Rodzice bardzo chcą mieć dobre relacje ze swoimi dziećmi. Nie uda się to gdy nie będziemy spędzać z nimi czasu. Jeden z autorów książek postanowił napisać książkę o wychowaniu dzieci. Poszedł porozmawiać ze swoją czwórką dzieci. Jego dzieci były dobrze wychowane, świetnie się uczyły i uważał to za swój sukces wychowawczy. Gdy zapytał swoje dzieci co im najbardziej pomogło one (ku jego zdziwieniu) powiedziały, że mama, która z nimi była, spędzała czas, bawiła się i uczyła. Bo miała dla nich czas…

Spędzanie czasu z dziećmi może stać się nie tylko dla dziecka świetną zabawą, ale również dla samego rodzica.

Gry planszowe dla dzieci odeszły już od starego schematu przesuwania jedynie pionków po rzucie kostką. Wymagają teraz myślenia, rozstrzygania, planowania i decyzji. Do takich ciekawych gier dla dzieci możemy zaliczyć: grę Farmer - dzieci zdobywają zwierzęta do swojej farmy, kupują i wymieniają tak, aby posiadać wszystkie potrzebne w zagrodzie zwierzęta, grę Owczy pęd - w której rozgrywa się walka o przywództwo w stadzie.

Dzieci w wieku szkolnym zaciekawią gry przygodowe. Tworzą one fabularną przestrzeń, której gracze odbywają podróże, walczą czy zdobywają skarby. Jedną z propozycji takich gier jest gra Bumerang. Gra jest oparta na aborygeńskiej legendzie o walkach o tereny łowieckie. W grze trzeba wykazać się zręcznością używania bumerangu - aborygeńskiej broni. To ciekawa i angażująca gra nie tylko dla dzieci. Inną grą utrzymującą się w konwencji gier przygodowych jest gra Klątwa Mumii. Przygoda dzieje się na pustyni i dotyczy piramidy Amenophisa. Gra polega na chwytaniu intruzów grasujących po piramidzie.

Dzieci powyżej siódmego roku życia zainteresują gry bardziej skomplikowane. Zaliczyć do nich można gry strategiczne. Rozwijają one bardzo spostrzegawczość i logiczne myślenie. Uczą przewidywania sytuacji i zaradzania tym, które zaskakują graczy.

Juliusz Cezar - gra, która przenosi w czasy Starożytnego Rzymu. Uczestnik gry staje na czele wojsk i może zmienić historię. Gra trwa dosyć długo, jedna sesja trwa około 2 godzin. Uczestnicy jednak tego nie czują bowiem napięcie i chęć walki sprawiają, że czas upływa bardzo szybko. Propozycją gry dla dzieci po 12 roku życia jest gra strategiczna Warlords of Europe. Gracze walczą między sobą o zdobycie jak największej ilości prowincji.


Jak nauczyć dziecko posługiwać się zegarkiem?
Skoncentruj się, synku - o koncetracji dziecka
Zabawy dla dzieci w wieku 2 lat
Czym są zaburzenia sensoryczne u dzieci? Jakie są ich objawy?
Jak się porozumiewać z niesłyszącym kilkulatkiem?
Jak nauczyć dziecko odpowiednio korzystać z komputera?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.