Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Rodzina » Macierzyństwo » Objawy palenia marihuany, Jak rozpoznać, że ktoś palił trawkę

Jak rozpoznać czy ktoś palił marihuanę?

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-05-19 15:43:36

wyświetleń: 32364

Słowa kluczowe

zobacz również

Palenie marihuany jest w naszym kraju zakazane. Trawka to wprawdzie narkotyk z tak zwanej słabej grupy środków działających na centralny układ nerwowy, jednak może się stać wstępem do sięgnięcia po twarde narkotyki i doprowadzić do uzależnienia. Rodzice dorastających dzieci powinni więc znać objawy używania tego środka, żeby mogli w porę zareagować.

Wzrok. Osoba pod wpływem działania marihuany ma zwykle przekrwione białkówki oczu, może się też pojawić zabarwienie żółtopomarańczowe. Ponieważ marihuana powoduje wysuszenie śluzówek, jej paleniu towarzyszy także pocieranie oczu. W przypadku spożycia dużej dawki narkotyku może pojawić się obrzęk powiek, oczopląs i objaw poszerzonych źrenic.

Zachowanie. Bardzo charakterystycznym symptomem występującym u osób pod wpływem marihuany jest zachowanie. Osoba taka ma świetny nastrój, wydaje się pobudzona, wpada w euforię. Można jednak zauważyć, że nie jest to naturalny stan wesołości, pojawia się bowiem dziwne chichotanie i wzmożona gadatliwość. Towarzyszy temu nadmierne pobudzenie ruchowe, ale także problemy ze skupieniem się, a nawet upośledzenie pamięci krótkotrwałej. Czasami palenie marihuany wywołuje także kaszel, podwyższone tętno, pocenie się.

Charakterystyczny zapach. Objawem palenia marihuany jest również typowy dla tego narkotyku zapach – słodkawy i mdławy, podobny do zapachu ziół lub liści. Przesiąka on ubranie, włosy i skórę palacza trawki.

Objawy zatrucia marihuaną. Przy przyjęciu dużej dawki marihuany może dojść do zatrucia, które objawia się wymiotami, bólem i zawrotami głowy, napadami lęku i paniki. Może również dojść do halucynacji oraz uszkodzenia narządów wewnętrznych, zwłaszcza płuc, wątroby i serca.

Zmiany w trybie życia. O paleniu marihuany świadczą również pewne zmiany w dotychczasowym trybie życia i zainteresowaniach. Niepokojące może być hodowanie dziwnych ziół i roślin, znajdowanie w osobistych rzeczach zielonego tytoniu, podejrzanych nasion, fifek i bibułek. O paleniu marihuany może również świadczyć wzmożony apetyt na słodycze i nadmierne pragnienie.

Uwaga:

Baczna obserwacja własnego dziecka powinna więc wystarczyć, aby zorientować się, czy nie pali ono trawki. Należy strzec młodych ludzi przed tym narkotykiem, ponieważ według najnowszych badań, długotrwałe palenie marihuany może powodować naprawdę poważne konsekwencje z uszkodzeniem narządów wewnętrznych i upośledzeniem płodności włącznie.

Poradnik dla mamy - 10 zasad bycia dobrą matką
Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniem pedofilii?
Depresja dziecięca - czy to możliwe?
Dziecko nie chce się ubierać
Co zrobić gdy dziecko kradnie?
Współodczuwający maluch - Jak nauczyć dziecko empatii?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.