Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Praca i Finanse » Firma » Sprzedaż B2B - co to jest , Na czym polega Business to Business?

Co to jest Business to Business? Jak działa sprzedać B2B?

Nie raz spotkaliśmy się z ogłoszeniem o pracę, w którym wymogiem było doświadczenie w sektorze B2B. Potoczne B2B czyli Busines to Busines w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza firma dla firmy.

B2B to zespół relacji zachodzących między przedsiębiorstwami. Wszystkie te działania biznesowe jakie mają miejsce pomiędzy firmą a inną firmą, dystrybutorami, punktami sprzedaży, partnerami biznesowymi i innymi firmami.

Najprostszym przykładem firm o profilu B2B są hurtownie Makro czy Selgros. Jest to przykład bardzo trywialny. Sieć powiązań B2B jest ogromna, a liczba i sposób nawiązywania relacji jeszcze większa. Każdy sklep detaliczny potrzebuje podhurtowni, każda pod-hurt hurtownia, każda hurtownia - zakładu produkcyjnego.

Wszelkie te relacje można już nawiązywać za pomocą platform internetowych, na których firmy nawiązują miedzy sobą współpracę, w oparciu o najdogodniejsze dla siebie warunki, bez konieczności odbywania setek rozmów z „wyszkolonymi na skuteczną sprzedaż” przedstawicielami handlowymi. Platformy B2B ułatwiają integracje procesów biznesowych pomiędzy firmami. Pomagają w procesie zawierania umów i transakcji w oparciu o środki elektroniczne. Dostęp do internetu znacznie ułatwia i usprawnia przebieg transakcji. Zmniejsza czas trwania procesu, a co za tym idzie obniża koszty.

Uwaga:

Każdy zakład produkcyjny (i sklep detaliczny) dostawcy materiałów biurowych, ubrań roboczych, rozwiązań informatycznych itp. Nawiązanie stałych relacji następuje w trzech fazach. Pierwsza to gromadzenie informacji o firmie lub o produkcie, jaki oferuje. Druga to negocjacje, trzecia zaś - realizacja. Tradycyjnie opiera się to na osobistych spotkaniach i rozmowach.

Jak wzbudzić zaufanie podczas rozmowy biznesowej?
Jak budować zaufanie pracowników?
Jak się starać o dotacje unijne dla firmy?
Biznes plan działalności gospodarczej - czym jest?
Jak założyć sklep z odzieżą używaną?
Jak podzielić firmę po rozwodzie?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.