Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Praca i Finanse » Bankowość » Transfery bankowe godziny , W jakich godzinach przychodzą pieniądze

W jakich godzinach realizowane są przelewy bankowe?

Często zastanawiamy się nad tym, o której godzinie może dotrzeć do nas przelew. Wszystko zależne jest od tego, między jakimi bankami dokonywany jest transfer gotówki, w jakich godzinach przelew został nadany przez osobę wysyłająca, w jakich godzinach faktycznie został wysłany oraz od tego, w jakich godzinach pieniądze przychodzą w ramach transferu w naszym banku.

Każdy bank ma swoje stałe godziny transferów. Zarówno dla przelewów wychodzących, jak i przychodzących istnieją dwie, trzy sesje. Oznacza to, że jeśli czekamy w zniecierpliwieniu na przyjście przelewu, możemy albo nerwowo co kilka minut logować się na stronę, albo zapoznać się z godzinami transferów i trzykrotnie po każdej następnej godzinie transferowej sprawdzić stan konta. Poniżej znajduje się lista sesji w dwudziestu czterech bankach komercyjnych, zarówno dla przelewów przychodzących, jak i wychodzących.

Aby dokładnie określić, kiedy przelew może pojawić się na koncie, należy wiedzieć, z jakiego banku wyszedł (wtedy patrzymy na przelewy wychodzące) oraz do jakiego banku przyszedł, w tym wypadku będzie to nasz bank i patrzymy na tabelę z przelewami przychodzącymi.

przelew przychodzący

przelew przychodzący

przelew wychodzący

przelew wychodzący


Jak zrealizować czek z Anglii?
Jak dostać kredyt preferencyjny dla rolników?
Czy konto bez opłat jest zawsze bezpłatne?
Czy można sprawdzić konto małżonka?
Jakie koszty generuje konto walutowe?
Co może być zabezpieczeniem kredytu gotówkowego?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.