Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Praca i Finanse » Bankowość » Transfery bankowe godziny , W jakich godzinach przychodzą pieniądze

W jakich godzinach realizowane są przelewy bankowe?

Często zastanawiamy się nad tym, o której godzinie może dotrzeć do nas przelew. Wszystko zależne jest od tego, między jakimi bankami dokonywany jest transfer gotówki, w jakich godzinach przelew został nadany przez osobę wysyłająca, w jakich godzinach faktycznie został wysłany oraz od tego, w jakich godzinach pieniądze przychodzą w ramach transferu w naszym banku.

Każdy bank ma swoje stałe godziny transferów. Zarówno dla przelewów wychodzących, jak i przychodzących istnieją dwie, trzy sesje. Oznacza to, że jeśli czekamy w zniecierpliwieniu na przyjście przelewu, możemy albo nerwowo co kilka minut logować się na stronę, albo zapoznać się z godzinami transferów i trzykrotnie po każdej następnej godzinie transferowej sprawdzić stan konta. Poniżej znajduje się lista sesji w dwudziestu czterech bankach komercyjnych, zarówno dla przelewów przychodzących, jak i wychodzących.

Aby dokładnie określić, kiedy przelew może pojawić się na koncie, należy wiedzieć, z jakiego banku wyszedł (wtedy patrzymy na przelewy wychodzące) oraz do jakiego banku przyszedł, w tym wypadku będzie to nasz bank i patrzymy na tabelę z przelewami przychodzącymi.

przelew przychodzący

przelew przychodzący

przelew wychodzący

przelew wychodzący


Jak założyć lokatę?
Jak długo trzeba czekać na realizację przelewu zagranicznego?
Jak ma się BIK do kredytu konsolidacyjnego?
Ile wynosi opłata za prowadzenie konta?
Czy warto brać pożyczki pozabankowe?
Co może być zabezpieczeniem kredytu gotówkowego?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.