Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Wielkanoc » Dekoracje na Wielkanoc - , Jak przystroić Wielkanocny stół

Jak przystroić wielkanocny stół?

Radość płynąca ze zmartwychwstania Chrystusa ujawnia się nie tylko w sercach, ale także w świątecznym wystroju. Radosne akcenty budzą nadzieję i pogodę ducha, a rodząca się do życia przyroda wprawia wszystkich w dobry nastrój. Przygotowując wielkanocny stół, wpuśćmy świeży powiew wiosny do naszych domów.

Zanim rozpoczniesz świąteczne  dekorowanie, zapoznaj się ze sprawdzonymi wskazówkami, dzięki którym przygotujesz piękny wystrój. Proponujemy klasyczną biel połączoną z pastelowymi detalami i ciętymi kwiatami, które wniosą do wnętrza świeżość i promienie słońca.

Pierwszą warstwą na stole będzie obrus. Proponujemy śnieżnobiały materiał bez kolorowych aplikacji, ewentualnie z ażurowymi rogami. Pamiętaj, aby był dokładnie wyprasowany, gdyż wszelkie zagniecenia będą wyraźnie widoczne.

Na środku stołu ustaw przezroczysty wazon z ciętymi kwiatami. Żonkile lub żółte tulipany będą doskonale pasować. Cięte kwiaty można zastąpić kwitnącą orchideą, ustawioną w eleganckiej donicy, przewiązanej rafią. W opaskę wpleć piórka w kolorze płatków, dostępne w sklepach z artykułami zdobniczymi.

krokus zdjęcia

Fot. Iwona Jóźwiak

W zależności od ilości gości, rozłóż odpowiednią ilość podkładek, najlepiej w kolorze odpowiadającym barwie kwiatów. Teraz czas na naczynia. Klasyczne, proste i białe talerze są najbardziej uniwersalne, gdyż pasują do nich detale, które można zmieniać w zależności od okoliczności. Na duży, płaski talerz pasować będzie podstawka pod jajka, które stanowią główny element wielkanocnego menu. 

Nad talerzem ułóż chusteczkę utrzymaną w żółtej tonacji. Na tak przygotowanym stole brakuje jeszcze świątecznych ozdób. Białe baranki nawiązują do śnieżnej zastawy, przełamanej słonecznymi żonkilami i kurczaczkami. W kwadratowej, białej miseczce ułóż farbowane jajka, których jaskrawe odcienie będą kontrastować z pastelową tonacją.

serwetka nastółsxc.hu


Tak przygotowany stół jest piękny w swojej prostocie. Gustowne naczynia, brak zbędnych zdobników, uczynią spotkanie subtelnym i relaksującym. Widok ciętych kwiatów przypomni o rodzącej się za oknami przyrodzie, wraz z którą człowieka ogarnia nadzieja na lepsze jutro, lepsze życie.


dekoracje stołu

sxc.hu


Do wystroju, dopasuj też dania. Zadbaj, aby Twoja kuchnia tego dnia była lekkostrawna a zarazem sycąca. Zamiast kupnych napojów, wyciśnij sok z grejpfruta i pomarańczy. Taka bomba witaminowa, nie tylko pomoże nadrobić braki witaminowe, ale także spowoduje, że w powietrzu uniesie się odświeżająca woń cytrusów.


Przepis na żur wielkanocny
Jak zrobić żurek na Wielkanoc?
Jakie życzenia wpisać na kartkę wielkanocną?
Jak upiec baranka wielkanocnego? Przepis na ciasto
Ciasta na Wielkanoc - sprawdź przepisy!
Sernik na Wielkanoc musi być niezwykły! Jaki? Przeczytaj!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.