Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Prezent dla wychowawcy, Co kupić wychowawcy

Koniec roku szkolnego? Nie masz pomysłu na prezent dla wychowawcy? Sprawdź!

Informacje o poradzie

Pod koniec roku szkolnego uczniowie mają zawsze ten sam problem. Zastanawiają się jak podziękować wychowawcy za wszystkie wspólne lata. Wiele zależy od zwyczajów panujących w szkole. Prezenty dla wychowawcy kupujemy zazwyczaj z uczniowskich składek. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy z nimi przesadzać. Chodzi przecież o gest, a nie kupno bardzo drogich prezentów.

Na zakończenie roku inny prezent wręczą przedszkolaki, a inny maturzyści. Ma też znaczenie, ile lat spędziliśmy z naszym wychowawcą i czy się polubiliśmy. Uczniowie do niektórych nauczycieli przywiązują się bardziej i chcieliby to w jakiś sposób wyrazić.

Przedszkolaki mogą na przykład przygotować prezent przy pomocy rodziców. Wspólne zdjęcie wszystkich dzieciaków razem w wychowawczynią, podpisy maluchów i napisane przez nich życzenia powinny być miłym prezentem. Zdjęcia można oprawić w ramkę albo nakleić na karton i wręczyć laurkę. Zawsze mile widziane są kwiaty. Jeśli w przedszkolu jest zwyczaj dawania także poważniejszych prezentów rodzice mogą pomyśleć o zakupie zestawu biżuterii albo szklanej ozdoby.

prezent dla wychowawcyFot. photoxpress.com

Im uczniowie starsi, tym prezenty poważniejsze. Warto przyjrzeć się wychowawcy. Być może nosi charakterystyczną biżuterię, lubi dobre pióra, a każdą wolną chwile spędza w górach. Na prezent dla wychowawcy świetnie nadaje się wisior z bursztynem, markowe pióro i długopis, elegancie etui na okulary i wizytownik. Być może mieliśmy okazje wyjeżdżać z naszym wychowawcą na wycieczki i wiemy, jak lubi spędzać wolny czas. Jeśli jest zapalonym turystą górskim, kupmy mu nowe kije trekingowe.

Sprawdzonym prezentem są albumy. W księgarniach jest bardzo duży wybór albumów z reprodukcjami obrazów wielkich malarzy, ze zdjęciami z całego świata. Rzadko kupujemy sobie takie prezenty sami, a w domu pięknych albumów nigdy za wiele. Wśród książkowych zakupów warto też zwrócić uwagę na ekskluzywne wydania klasyków literatury. Nawet kolejny egzemplarz „Potopu”, ale bogato ilustrowany i w pięknej okładce będzie świetnym prezentem i doskonałą pamiątką.

Kolejną kategorią prezentów dla wychowawcy są przedmioty użytkowe. Możemy kupić zestaw porcelanowych filiżanek z cukiernicą. Dorzucamy do tego zestaw dobrych herbat i prezent gotowy. Wychowawcy powinien przypaść do gustu także zestaw kieliszków do wina albo koniaku. Możemy kupić również szklany wazon na kwiaty. Są to przedmioty, które przydadzą się w każdym domu, dlatego są to bezpieczne prezenty.

Nie rezygnujmy z kwiatów. Duży bukiet to piękny sposób na podziękowanie. Jeśli dysponujmy większą kwotą pieniędzy możemy zamówić nawet kosz kwiatów. To robi wrażenie na każdym. Dobrym prezentem będzie też kosz upominkowy, w którym znajdą się owoce, słodycze i butelka dobrego alkoholu.

 

Podobne porady:


5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.