Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Prezent dla wychowawcy, Co kupić wychowawcy

Koniec roku szkolnego? Nie masz pomysłu na prezent dla wychowawcy? Sprawdź!

Pod koniec roku szkolnego uczniowie mają zawsze ten sam problem. Zastanawiają się jak podziękować wychowawcy za wszystkie wspólne lata. Wiele zależy od zwyczajów panujących w szkole. Prezenty dla wychowawcy kupujemy zazwyczaj z uczniowskich składek. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy z nimi przesadzać. Chodzi przecież o gest, a nie kupno bardzo drogich prezentów.

Na zakończenie roku inny prezent wręczą przedszkolaki, a inny maturzyści. Ma też znaczenie, ile lat spędziliśmy z naszym wychowawcą i czy się polubiliśmy. Uczniowie do niektórych nauczycieli przywiązują się bardziej i chcieliby to w jakiś sposób wyrazić.

Przedszkolaki mogą na przykład przygotować prezent przy pomocy rodziców. Wspólne zdjęcie wszystkich dzieciaków razem w wychowawczynią, podpisy maluchów i napisane przez nich życzenia powinny być miłym prezentem. Zdjęcia można oprawić w ramkę albo nakleić na karton i wręczyć laurkę. Zawsze mile widziane są kwiaty. Jeśli w przedszkolu jest zwyczaj dawania także poważniejszych prezentów rodzice mogą pomyśleć o zakupie zestawu biżuterii albo szklanej ozdoby.

prezent dla wychowawcyFot. photoxpress.com

Im uczniowie starsi, tym prezenty poważniejsze. Warto przyjrzeć się wychowawcy. Być może nosi charakterystyczną biżuterię, lubi dobre pióra, a każdą wolną chwile spędza w górach. Na prezent dla wychowawcy świetnie nadaje się wisior z bursztynem, markowe pióro i długopis, elegancie etui na okulary i wizytownik. Być może mieliśmy okazje wyjeżdżać z naszym wychowawcą na wycieczki i wiemy, jak lubi spędzać wolny czas. Jeśli jest zapalonym turystą górskim, kupmy mu nowe kije trekingowe.

Sprawdzonym prezentem są albumy. W księgarniach jest bardzo duży wybór albumów z reprodukcjami obrazów wielkich malarzy, ze zdjęciami z całego świata. Rzadko kupujemy sobie takie prezenty sami, a w domu pięknych albumów nigdy za wiele. Wśród książkowych zakupów warto też zwrócić uwagę na ekskluzywne wydania klasyków literatury. Nawet kolejny egzemplarz „Potopu”, ale bogato ilustrowany i w pięknej okładce będzie świetnym prezentem i doskonałą pamiątką.

Kolejną kategorią prezentów dla wychowawcy są przedmioty użytkowe. Możemy kupić zestaw porcelanowych filiżanek z cukiernicą. Dorzucamy do tego zestaw dobrych herbat i prezent gotowy. Wychowawcy powinien przypaść do gustu także zestaw kieliszków do wina albo koniaku. Możemy kupić również szklany wazon na kwiaty. Są to przedmioty, które przydadzą się w każdym domu, dlatego są to bezpieczne prezenty.

Nie rezygnujmy z kwiatów. Duży bukiet to piękny sposób na podziękowanie. Jeśli dysponujmy większą kwotą pieniędzy możemy zamówić nawet kosz kwiatów. To robi wrażenie na każdym. Dobrym prezentem będzie też kosz upominkowy, w którym znajdą się owoce, słodycze i butelka dobrego alkoholu.

 


Jak zrobić własnoręczny prezent na Walentynki?
Pomysły na prezent z okazji osiemnastych urodzin
Jak czyścić nagrobek z lastryko?
Bądź piękna na Sylwestra - przygotowania do balu
Jak zaaranżować wizytę Świętego Mikołaja?
Co kupić małżeństwu na rocznicę ślubu?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.