Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Własnoręczny prezent na Walentynki , Prezent ręcznie robiony na Walentynki

Jak zrobić własnoręczny prezent na Walentynki?

Miłosny zestaw pobudzi zmysły. Jego wykonanie jest bardzo łatwe i z pewnością sprawi ukochanej osobie dużo radości, zapewniając kilka chwil zmysłowej przyjemności.

W skład miłosnego zestawu wchodzą:

Będzie potrzebne:

wiadomość w butelce,
zapachowa świeczka,
pudełko ze słodkościami,
pachnące mydełko

Wszystkie te rzeczy bez problemu wykonasz samodzielnie.

1.Wiadomość w butelce.

Potrzebujemy pustej butelki po winie z korkiem oraz ozdobnego papieru. Treść miłosnego wyznania zapisujemy na kartce, zwijamy w rulon i wkładamy do butelki, którą zatykamy korkiem. Butelkę przed użyciem należy dokładnie umyć i pozbyć się etykiety.

2.Zapachowa świeczka.

Stare, niepotrzebne świeczki należy roztopić w kąpieli wodnej. Najpierw gotujemy wodę w garnku, a gdy będzie już gorąca, wsadzamy do niej rondelek i rozpuszczamy świeczki. Szczypcami usuwamy knoty. Dodajemy kilka kropel olejku eterycznego. Przygotowujemy szklaneczkę i knot (może być bawełniany sznurek zanurzony w gorącej parafinie). Knot wsadzamy do szklanki i zalewamy go roztopionym woskiem. Górny kawałek knota zawiązujemy na patyczku, dzięki temu nie wpadnie do wosku. Gdy świeczka będzie gotowa, możemy ozdobić szklaneczkę. Kolor świeczki powinien być adekwatny do zapachu, np, olejek różany dodajemy do świeczki w kolorze różowym lub czerwonym.

3.Pudełko ze słodkościami.

Zaopatrujemy się w pudełeczko ze sklejki, najlepiej w kształcie serduszka i ozdabiamy je, najlepiej w taki sam sposób, jak szklaneczkę, w której umieściliśmy świeczkę. Gdy pudełko jest gotowe, umieszczamy w środku łakocie: czekoladki, ciasteczka lub cukierki.

Sklejkę dobrze ozdabia się techniką decoupage’u. Najpierw malujemy pudełko farbką, a po wyschnięciu przyklejamy motyw wycięty z serwetki. Po wyschnięciu zabezpieczamy ozdobione pudełko bezbarwnym lakierem.

4.Pachnące mydełko.

Do zrobienia pachnącego mydełka używamy tego samego olejku, którego użyliśmy do przygotowania świeczki. Mydło o neutralnym zapachu trzemy na tarce i dodajemy odrobinę wody i olejku. Masę dokładnie mieszamy i napełniamy nią foremki. Mydełka są gotowe, gdy stwardnieją.

Miłosny zestaw należy jeszcze odpowiednio zapakować. Opakowanie także możemy wykonać samodzielnie. Jednokolorowy papier ozdabiamy np. pieczątkami w kształcie serduszek.


Jak wykonać laurkę na Dzień Ojca?
Wybierasz prezent na 50. urodziny? Zobacz, co kupić!
Jak zaaranżować wizytę Świętego Mikołaja?
Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?
 Jak napisać list do Mikołaja?
Kobiety vs Mężczyźni! - A wszystko przez ten Dzień Kobiet!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.