Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Wieńce, wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów, Jak zrobić wiązankę z żywych kwiatów

Jak zrobić wiązankę z żywych kwiatów?

Gdy odwiedzamy groby najbliższych, przynosimy ze sobą wiązanki. W sprzedaży dostępnych jest wiele dekoracji, które – jako wykonane przez profesjonalistów - są bardzo ładne, ale również bardzo drogie. Tego typu dekoracje, możemy jednak wykonać samodzielnie. Będą one równie piękne i o wiele tańsze.

Najpierw zastanówmy się jakich kwiatów chcemy użyć i w jakiej tonacji chcemy zachować naszą wiązankę. Możemy wziąć pod uwagę takie aspekty jak ulubiony kolor zmarłego, to kim był i co dla nas znaczył. Weźmy również pod uwagę, wielkość wiązanki jaką chcemy zrobić. Kwiaty możemy kupić na giełdzie kwiatowej lub w kwiaciarni. Następnie przygotujmy odpowiedni materiały.

Będzie potrzebne:

drut do splecenia koła (zakupić go można w sklepie z artykułami metalowymi),
cienki drucik miedziany,
piankę kwiaciarską (do kupienia w kwiaciarniach),
gałązki jodły (znajdziemy je w kwiaciarniach, na giełdzie kwiatowej, możemy również wybrać się po nie do lasu),
mech, szyszki, huba, ozdobne trawy,
gałązki mahonii,
nożyczki,
rękawice ochronne

Teraz za pomocą drutu, tworzymy kształt wieńca, następnie układamy na nim mech. Przymocowujemy go za pomocą cienkiego drutu. Szkielet wieńca możemy również przygotować posługując się giętką gałęzią (np. z leszczyny). Jeżeli nie mamy mchu, szkielet możemy pokryć gałązkami z jodły lub świerka. Gałązki układamy dachówkowato, tak by kolejne przykrywały końce poprzednich. Pomiędzy umieśćmy piankę kwiaciarską, w którą wbijamy kwiaty oraz mniejsze zielone gałązki np. mahonii (pianka namoczona wodą, sprawia że kwiaty w niej zamocowane dłużej zachowują swój świeży wygląd).

Wiązanki z żywych kwiatówŹródło: photoxpress.com

Bardzo proste do wykonania są również wiązanki ułożone w donicach lub koszykach. Wypełnia się je mokrą pianką kwiaciarską, a następnie wbijamy w nią pędy żywych roślin. Pamiętajmy jednak, aby obciążyć kamieniami dno naczynia. Robimy to po to, aby wiatr nie przewracał ozdób.

Najpiękniej prezentują się wiązanki przygotowane z naturalnych surowców. Potem możemy dodać element dekoracyjny w postaci wstążki lub grubego sznura. Polecam również stosowanie dekoracyjnych żywych gałązek np. z mahonii, dzikiej róży, pędu bluszczu czy bukszpanu. Do wiązanek z żywych kwiatów możemy również wkomponować elementy suche np. suchlin krwawnik, przegorzan, hortensje lub mikołajek. Możemy je przygotować sami w sezonie letnim lub zakupić w kwiaciarni.

Nic nie wyraża bardziej uczuć, niż podarek przygotowany samodzielnie.

 

 


Jaki prezent zrobić ukochanej z okazji Dnia Kobiet?
Jakie gry i zabawy przygotować na Dzień Dziecka?
Jak upiec ciastka na Walentynki?
Jak zrobić dekoracje sylwestrowe?
Jak zrobić dynię na Halloween?
Jaki prezent wręczyć Tacie na Dzień Ojca?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.