Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Rocznica ślubu – prezent, Co kupić małżeństwu na rocznicę ślubu

Co kupić małżeństwu na rocznicę ślubu?

Drewniane, miedziane, koronkowe i wiele innych. Małżonkowie mogą świętować rocznicę ślubu wiele razy. To przede wszystkim okazja do świętowania we dwoje, ale jeśli małżeństwo urządza rocznicową imprezę dla znajomych powinniśmy pomyśleć o prezencie.

Największy wybór prezentów jest dla młodych małżeństw, które wciąż niewiele mają i z wdzięcznością przyjmą przedmioty codziennego użytku czy drobiazgi do nowo kupionego mieszkania. Dobrym prezentem będzie na pewno szkło. Możemy kupić zestawy kieliszków do wina białego bądź czerwonego, kieliszki do szampana bądź likierów i eleganckie kieliszki do wódki. Jeśli idziemy na imprezę wspólnie ze znajomymi możemy zrobić zrzutkę na jeden większy prezent. Tym bardziej, że po weselu był czas, by zorientować się czego w domu młodego małżeństwa brakuje. Możemy więc kupić ekspres do kawy, robota kuchennego, zastawę stołową, komplet sztućców, a także ręczniki i pościel. Każda pani domu wie, że takich artykułów nigdy w domu za dużo. Jeśli znamy dobrze gust, odwiedzanego małżeństwa możemy kupić coś do wystroju domu. Może to być oryginalny świecznik, lustro, a może nawet obraz.

Doskonałymi prezentami na rocznicę ślubu są drobne podarunki. Na rocznicową imprezę możemy przyjść z czekoladkami, kwiatami, kosmetykami i książkami. Jeśli zależy nam na większym prezencie utrzymanym w tym klimacie, możemy na przykład zamówić kosz podarunkowy. Zazwyczaj są tam słodycze, kawy, alkohole i herbaty. Idąc na rocznice pary, która jest ze sobą już bardzo długo zamawiamy wielki bukiet kwiatów. Przy wyborze prezentu kierujmy się także upodobaniami pary. Jeśli lubią grać w karty - kupmy im elegancki zestaw kart, jeśli oboje lubią grać w tenisa - kupmy im nowe rakiety. Najważniejsze by z prezentu korzystali oboje.

Jak wiadomo rocznice mają konkretne nazwy. Pierwsza rocznica to rocznica papierowa, druga to rocznica bawełniana, a siedemdziesiąta piąta to rocznica brylantowa. Robiąc prezent możemy nawiązać do nazwy rocznicy: na 5 rocznicę, czyli rocznicę drewnianą kupmy parze drewnianą rzeźbę, na 20 rocznicę, porcelanowe filiżanki, bo jest to tzw. rocznica porcelanowa. Szkło wręczamy na 15 rocznicę. Bardzo smaczna i kolorowa może być rocznica 4, bo jest to tzw. rocznica owocowa i kwiatowa. Wystarczy więc przyjść z koszem owoców. Są także rocznice jedwabne i koronkowe, możemy z tej okazji dać w prezencie koszule albo bieliznę. Gorzej będzie w rocznicami diamentowymi i brylantowymi, ale przy tak poważnych rocznicach doskonałym prezentem będzie obecność całej rodziny.


Prezent urodzinowy dla przyjaciółki - sprawdź, co kupić!
Co jej kupić? - prezent dla dziewczyny na Mikołajki
Gry noworoczne - jak urozmaicić zabawę sylwestrową?
Jaki prezent na 21 urodziny?
Pomysły na prezenty dla chłopaka na Mikołajki
Prezent na 40 urodziny - nie wiesz, co kupić? Sprawdź!
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.