Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Inne Święta i Okoliczności » Dekoracja stołu na chrzciny , Jak udekorować stół na chrzciny

Chrzciny? - sprawdź, jak udekorować stół

Chrzciny stanowią okazję do świętowania z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim wiążą się z radością płynącą z pojawienia się dziecka w rodzinie. Nie wszyscy mieli możliwość wcześniejszego zobaczenia malucha, chrzciny są więc ku temu dobrą okazją. Osoby wierzące mają dodatkowy powód do radości, jako że ich dziecko staje się w momencie chrzcin oficjalnie członkiem Kościoła. Cała rodzina ma okazję, aby się spotkać i razem świętować.

Stół stanowi miejsce, przy którym nie tylko jemy posiłek. Podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi staje się centrum domu i miejscem, gdzie toczą się rozmowy, gdzie cieszymy się swoim towarzystwem. Dlatego powinien być udekorowany wyjątkowo.

Kolorystyka dominująca w wystroju stołu powinna być odpowiednio dobrana. Należy zrezygnować z ciemnych i szarych kolorów, a skoncentrować się na bieli, pastelach i jasnych  barwach.

Uwaga:

Obrus na świątecznym stole tradycyjnie powinien być biały. Biel ma w tym przypadku znaczenie symboliczne. Według tradycji jest ona symbolem niewinności ochrzczonego dziecka, które włączone zostaje do wspólnoty Kościoła.

Różowy kolor od zawsze kojarzy się z dziewczynką, niebieski z chłopczykiem. Chcąc pozostać wiernym tej tradycji, możemy przystroić stół w odpowiednim kolorze. Błękitne lub różowe tasiemki, wstążeczki czy kwiaty będą akcentem, który wzmocni dodatkowo pozytywną i radosną wymowę tego świątecznego dnia. Kolory mogą korespondować z ubrankiem dziecka, które zazwyczaj ma element jednego z wymienionych kolorów.

Jak w przypadku wszelkich świąt związanych z sakramentami, tak i podczas chrztu elementy roślinne odgrywają ważną rolę. Zielone gałązki, listki, kwiaty, wszystko to podkreśla  świąteczny nastrój, a zieleń pięknie komponuje się z bielą obrusu.

Świece także stanowią element, który zawsze dobrze się prezentuje na świątecznym stole. Dzięki nim podkreślimy doniosłość święta oraz jego uroczysty charakter. Świece będą uzupełniać radosny nastrój wprowadzony przez inne elementy dekoracyjne.

Ponieważ chrzciny to święto religijne, można udekorować stół takimi emblematami. Wybierz jednak skromne, delikatne elementy, aby nie zdominowały dekoracji stołu, a jedynie delikatnie przypominały wydźwięk całego święta.

Niech starania o wygląd stołu nie zaprzątną ci jednak zbyt wiele uwagi tego dnia, podczas którego należy cieszyć się przede wszystkim z towarzystwa rodziny i samego wydarzenia.


Pozbądź się plam z wosku z granitowego nagrobka!
Prezent urodzinowy dla przyjaciółki - sprawdź, co kupić!
Jak udekorować stół na urodziny?
Jak udekorować komunijny tort?
Pierwsza Komunia Święta - jak udekorować stół?
Chrzest dziecka - jaki prezent wybrać?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.