Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Imprezy okolicznościowe » Dekoracja stołu na Walentynki , Jak udekorować stół na walentynkową kolację

Jak udekorować stół na walentynkową kolację?

Walentynki, czyli święto zakochanych, to okazja, by inaczej niż zwykle cieszyć z tego, że jesteśmy w szczęśliwym związku. Pary prześcigają się w pomysłach na spędzenie Walentynek. Rozwiązań jest sporo, ale zakochani wciąż bardzo często wybierają wspólną kolacje w romantycznej knajpce. Kolację możemy też przygotować osobiście, wówczas powinniśmy pomyśleć nie tylko o smacznym jedzeniu, ale także o wystroju wnętrza i dekoracji stołu.

Zacznijmy od samego stołu. Ważne jest jego ustawienie, stół powinien stać w najlepszym miejscu w pokoju, np. przy oknie czy w blasku kominka. Lokalizacja ma zapewniać maksimum wygody. Nie możne on stać przy drzwiach, bo pamiętajmy, że będziemy musieli wyjść i przynieść część dań. Nie może być tak, że nasz gość cały czas będzie wstawał i przesuwał krzesło.

Ustawiony stół przykrywamy obrusem. To kolejny etap naszej dekoracji. Nad wyborem obrusu warto zatrzymać się dłużej. Najważniejsze żeby pasował do klimatu walentynkowego spotkania. Może być biały albo czerwony z ładnymi koronkowymi wykończeniami. Do takiej okazji pasują również hafty i obrusy z delikatnych tkanin. Do obrusu dobieramy serwetki. Mogą pojawić się na nich walentynkowe symbole, czyli serduszka i aniołki strzelające z łuku. W miarę możliwości zajmijmy się również krzesłami. Połóżmy wygodne poduchy, a oparcia okryjmy narzutami.


dekoracja stołu walentynki samodzielnie

photoxpress.com

Nie zapomnijmy o wazonie z kwiatami. Bukiet nie może być jednak zbyt wielki, bo nie będziemy widzieli osoby siedzącej obok. Na stole może stać wazon z jedną czerwoną różą, a bukiet walentynkowy ustawmy gdzieś w polu widzenia. Kwiaty możemy położyć też na talerzach. Zamiast wazonu na stole mogą pojawić się również kwiaty doniczkowe. Doniczki wstawiamy w ozdobny koszyk albo okręcamy je kolorową folią do pakowania prezentów.

Zastawa stołowa musi być elegancka, z szafek wyciągamy więc najładniejsze talerze i sztućce. Obok kieliszki do wina i szkło na wodę. Pamiętajmy o tym, by nie zabrakło małej łyżeczki czy widelczyka do ciasta. Zadbajmy o to, by sztućce były dobrze ułożone, nastrój tworzy nawet najmniejszy drobiazg.

Kiedy wszystko już jest ustawione możemy zastanowić się nad dodatkowymi dekoracjami. Jeśli na stole jest miejsce stawiamy duży świecznik. Możemy też ustawić dużo, ale mniejszych świeczek w szklanych świecznikach. Kiedy szkło jest kolorowe będzie jeszcze bardziej nastrojowo. Na obrusie możemy rozrzucić płatki róż albo inne małe ozdoby , które sprawią, że stół będzie inny niż zwykle. Ozdoby możemy wykonać samodzielnie z papieru.

 

dekorowanie stołu Walentynki jk

photoxpress.com


Jak spędzić pierwszą rocznicę ślubu?
Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?
Nie wiesz, co podarować rodzicom na rocznicę? Mamy pomysł!
Dzień Mężczyzny jest tylko raz w roku. Zaplanuj go dobrze!
25 lat razem - jak zorganizować srebne gody?
Jak przygotować uroczystą kolację?
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.