Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Okoliczności » Boże Narodzenie » Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy, Pomysł na stoik na Boże Narodzenie

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

Własnoręcznie wykonany stroik bożonarodzeniowy stanowi oryginalną ozdobę i jest alternatywą dla komercyjnych ozdób. Aby ubogacał wnętrze i budził podziw wśród gości, trzeba go wykonać ze szczególną starannością. Dla początkującego artysty odpowiedni będzie prosty pomysł, który nie wymaga szczególnych uzdolnień plastycznych. Nasza propozycja jest łatwa do wykonania i wymaga, oprócz potrzebnych materiałów, dobrych chęci i trochę wolnego czasu.

Głównym elementem stroiku świątecznego będą suszone owoce, które przygotujemy parę dni wcześniej. Duże jabłko i pomarańczę kroimy w cienkie plastry, tak aby powstały koła. Układamy je na grzejniku na kilka dni aż całkowicie wyschną lub wkładamy do piekarnika na ok. 6 godzin.


Będzie potrzebne:

wysuszone jabłka i pomarańcze
goździki
metalowy wieszak lub drewniana obręcz, która posłuży za podstawkę
lakier bezbarwny
gorący klej (w pistolecie)
kombinerki, taśma klejąca (jeśli używamy wieszaka)
wstążka w kolorze pasującym do całości kompozycji

Uwaga:

Gotowy stroik możemy zawiesić na drzwiach lub postawić w pobliżu źródła ciepła. Wysuszone owoce jabłka i pomarańczy w połączeniu z aromatycznym goździkiem, sprawią, że dom będzie cudownie pachnieć.

Rozpoczynamy pracę!

Przygotowujemy suszone owoce i każdy pokrywamy warstwą lakieru. Należy je pomalować po obu stronach, by dłużej zachowały swój aktualny wygląd.
Jeśli jako stelaża użyjemy metalowego wieszaka, musimy go najpierw rozciąć kombinerkami i z drutu uformować pożądany kształt. Końce zwijamy ze sobą  i  zabezpieczamy taśmą klejącą.

Przy pomocy kleju w pistolecie przyklejamy plasterki jabłek i pomarańczy. Dla wzmocnienia efektu wizualnego i lepszego „trzymania się” konstrukcji kolejne elementy powinny trochę na siebie nachodzić. Kiedy już przykryjemy szczelnie nasz stelaż, w wybranym przez siebie miejscu doklejamy kilka goździków.

Jeszcze tylko duża wstążka i stroik gotowy. Zamiast tasiemki, sprawdzi się wiązanka rafii.


Jak upiec sernik na Wigilię?
Świąteczne przepisy - jak ugotować barszcz wigilijny
Przepis na sos z suszonych grzybów
Przepis na pierniczki świąteczne
Jak zrobić opakowania na prezenty gwiazdkowe?
Przepis na bożonarodzeniową sałatkę
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.