Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Zdrada » Sen o zdradzie, Sen o zdradzie męża - co oznacza?

Śniłaś, że mąż Cię zdradza? Zobacz, co taki sen znaczy

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-12-08 15:49:55

wyświetleń: 19506

Słowa kluczowe

zobacz również

Niemal każda mężatka miewa czasami sen, w którym jej mąż ją zdradza. Zwykle wywołuje to w nas pewien niepokój. Czasami myślimy, że podświadomość ostrzega nas przed czającym się nieopodal niebezpieczeństwem. Czy jednak nasze obawy są słuszne? Co naprawdę może oznaczać sen o zdradzie?

Podświadomy lęk. Sen o zdradzie męża może być symptomem podświadomej obawy kobiety o wierność małżonka. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy takie marzenie senne często się powtarza. Lęk może być związany z jakimiś kompleksami kobiety, na przykład z brakiem pewności siebie czy z niską oceną własnej atrakcyjności.

Brak zaufania. Jeśli kobiecie śni się, że mąż ją zdradza, może to także oznaczać, że nie darzy ona swojego małżonka wielkim zaufaniem. Być może ma ku temu jakieś powody, ale być może nie ufa wszystkim mężczyznom. Taki sen pojawia się czasem u kobiet, które z dzieciństwa wyniosły przeświadczenie, że mężowie ranią uczucia swoich żon. Podobna sytuacja może być na przykład spowodowana tym, iż ojciec zdradzał matkę.

Realne zagrożenie. Sen o zdradzie może również stanowić sygnał realnego zagrożenia. Jeśli kobieta dostrzega, że obok jej męża kręci się jakaś inna lub przypadkiem złapała go na kłamstwie, zaczyna podejrzewać coś złego. Jednak żona nie zawsze pozwala owemu lękowi się uzewnętrznić. Stłumiona obawa powraca w postaci sennego marzenia i niejako domaga się od kobiety zajęcia się tym problemem.

Trauma. Przyczyną śnienia o mężu, który dopuszcza się niewierności bywa także jego realna zdrada w przeszłości, o której kobieta się dowiedziała i z którą psychicznie nie do końca sobie poradziła. Taka trauma może trwać dość długo. Nawet jeśli kobieta wybaczyła małżonkowi zdradę, może się obawiać, że sytuacja się powtórzy i o tym przypomina jej podświadomość.

Po prostu sen. Istnieje również możliwość, że sen o zdradzie ani niczego nie zwiastuje, ani nie jest wyrazem podświadomych lęków czy kompleksów. Często śnimy o różnych rzeczach, które w rzeczywistości nic nie znaczą. Z kolei według psychoanalizy Jungowskiej, mężczyźni pojawiający się w kobiecych snach symbolizują męskość w samej kobiecie, czyli tak zwanego animusa. Może tu zatem chodzić o zbytnie stłumienie własnych cech męskich, takich jak aktywność, odwaga czy stanowczość.

Uwaga:

Trudno zatem pokusić się o jakąś uniwersalną interpretację snu o zdradzie męża. Z pewnością w zależności od kontekstu sytuacyjnego sen ten oznacza wiele różnych możliwości.

Jak ukryć romans?
 Co zrobić, kiedy zdradziłam chłopaka ze swoim byłym?
Zdradziłam męża – Jak przyznać się do zdrady?
Zdrada lekarstwem na rutynę. Przeczytaj koniecznie!
Odwet na rywalce - jak zemścić się na kochace męża?
Zdradziłam chłopaka na imprezie. Co teraz?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.