Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Zdrada » Romans z szefem, Mam romans z szefem – co zrobić

Niebezpieczne związki: romans z szefem

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-12-29 12:58:44

wyświetleń: 2528

Słowa kluczowe

zobacz również

Romanse w pracy zdarzają się dość często. Sytuacja ta jest zawsze problematyczna, a sprawa jeszcze mocniej się komplikuje, jeśli związek rodzi się między szefem i jego podwładną. Co zrobić, jeśli romansuje się z przełożonym?

Reakcje innych pracowników. Podstawowym problemem, z jakim spotyka się kobieta, która ma romans z szefem, są nieprzychylne reakcje pozostałych pracowników. Najczęściej taka osoba jest oceniana negatywnie albo koledzy z pracy próbują wykorzystać jej związek dla własnych korzyści. Mogą na przykład chcieć wpłynąć za pośrednictwem koleżanki na niektóre decyzje szefa, otrzymać podwyżkę lub atrakcyjny wyjazd służbowy. Oczywiście można taki romans trzymać w tajemnicy, ale raczej trudno będzie to ukryć. Osoby pracujące ze sobą bardzo długo, dobrze się znają i potrafią zauważyć najdrobniejsze niuanse.

Szansa na awans. Często kobieta, która sypia ze swoim szefem, jest postrzegana jako osoba, która zrobi wszystko dla osiągnięcia awansu. Trudno zaprzeczyć, że władza jest jednym z najsilniejszych bodźców erotycznych. W wypadku mężczyzny bycie szefem potęguje jego męskie atrybuty. Niejednokrotnie można też obserwować sytuację, w której romans z przełożonym rzeczywiście prowadzi do szybkiego awansu. Dlatego przełamanie tego przeświadczenia innych może być dla kobiety bardzo trudne. Wydaje się zatem, że jeśli w grę wchodzi prawdziwe uczucie, najlepszym wyjściem jest zmiana pracy lub przynajmniej przeniesienie na inne stanowisko, które zlikwiduje prawdopodobieństwo konfliktu interesów.

Konsekwencje końca romansu. O tym jak niebezpieczne bywa łączenie miłości i pracy w kontekście relacji władzy, najlepiej przekonują się kobiety, których romans z szefem dobiegnie końca. Zerwaniu najczęściej towarzyszą bardzo negatywne emocje, dlatego nie trudno wyobrazić sobie przykrą atmosferę w pracy. Nigdy nie można też mieć gwarancji, że szef nie wykorzysta swojej zawodowej przewagi do zemsty na swojej byłej kochance i czy po prostu nie zostanie ona zwolniona.

Uwaga:

Jeżeli zatem relacje służbowe niespodziewanie przerodzą się w romans z szefem, najlepiej dążyć do maksymalnego rozgraniczenia spraw zawodowych i miłosnych. Idealnym sposobem jest tu po prostu zmiana miejsca pracy. Jeżeli jest to niemożliwe, trzeba będzie włożyć sporo wysiłku w to, aby relacje zawodowe pomimo związków emocjonalnych były jak najbardziej profesjonalne.

Jak ukryć romans?
Chcesz zapobiec zdradzie? O tym musisz pamiętać!
Zdradziłam męża – Jak przyznać się do zdrady?
Zdrada niejedno ma imię. Rodzaje zdrady
Wiem o zdradzie mojej przyjaciółki. Jak zareagować?
Czym on mnie zdradza? Rozpoznaj oznaki niewierności!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.