Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Uwodzenie » Coś miłego - komplementy, Co powiedzieć dziewczynie miłego?

Bądź mistrzem komplementów - powiedz coś miłego dziewczynie

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-05-18 15:47:04

wyświetleń: 21258

Słowa kluczowe

zobacz również

Kobiety uwielbiają komplementy, dlatego jeśli masz zamiar zdobyć i utrzymać gorące uczucie dziewczyny, musisz się nauczyć w odpowiedni sposób obdarzać ją miłymi słowami. Jeżeli poznasz kilka podstawowych zasad, masz szansę stać się prawdziwym mistrzem sztuki komplementu, co otworzy Ci drogę do wielu miłosnych podbojów.

Uważna obserwacja i szczerość. Udany komplement zawsze ma podstawy w uważnej obserwacji dziewczyny. Zanim zatem zdecydujesz się powiedzieć jej coś naprawdę miłego, dokładnie przyjrzyj się swojej wybrance. Chodzi o to, żeby dziewczyna miała poczucie, że naprawdę podoba Ci się jakaś jej cecha. Jeżeli powiesz na przykład, że uwielbiasz jej długie nogi, a ona wcale takich nie posiada, może się to obrócić przeciwko Tobie. Dziewczyna odniesie wrażenie, że Twoje słowa są czysto konwencjonalne i że wszystkim kobietom mówisz to samo.

Oryginalność. Ważną zasadą dobrego komplementu jest również jego oryginalność. Nie musi to być od razu sama poezja, ale zamiast mówić: „Masz ładne niebieskie oczy”, powiedz na przykład: „Masz oczy w kolorze morza: kiedy się gniewasz są zielonkawe, a kiedy jesteś wesoła są całkiem błękitne”. Istotne jest to, żebyś dodał coś od siebie, powiedział, jakie uczucia wywołuje w Tobie dana cecha dziewczyny. Wtedy na pewno to, co powiesz na długo zapadnie jej w pamięci.

Wygląd zewnętrzny. Kiedy masz zamiar powiedzieć dziewczynie coś miłego, zacznij od komplementowania jej wyglądu. Kobiety uwielbiają czuć się atrakcyjne i zawsze przyjaźnie patrzą na chłopaka, który docenia ich urodę. Możesz komplementować dziewczynę w sposób ogólny, ale możesz też skupić się na wybranym szczególe z jej wyglądu: włosach, oczach, ustach czy nogach. Pamiętaj jednocześnie, że jeśli nie jesteście ze sobą w bliskiej zażyłości, nie powinieneś mówić na temat jej miejsc intymnych. Zatem nawet jeśli nie możesz oderwać oczu od jej biustu czy pośladków, nie mów o tym na pierwszej randce!

Przymioty duchowe. Jeśli dłużej znasz dziewczynę, bardzo wskazane jest, abyś stopniowo rozbudowywał repertuar swoich komplementów o cechy charakteru. Zwróć uwagę na przykład na jej temperament, powiedz, że uwielbiasz jej poczucie humoru albo, że imponuje Ci jej oczytanie i inteligencja. Zresztą jeśli dziewczyna naprawdę Ci się podoba, z pewnością nie będziesz miał problemów z określeniem tego, co lubisz w niej najbardziej.

Uwaga:

Ważną zasadą w komplementowaniu kobiecych przymiotów jest oczywiście odpowiedni nastrój, który sprawi, że Twoje słowa zostaną odebrane jako szczere i osiągną zamierzony efekt.

Narzeka na nudę? Zrób jej niespodziankę! Pomysły
Bielizna w roli głównej. Uwiedź go w noc poślubną!
Ośmielić i zdobyć - sposoby na podryw nieśmiałej dziewczyny
Jak poderwać go na naszej-klasie?
Nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź, jak się całować z dziewczyną (+film)
Jak usidlić zamężnego faceta?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.