Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Pozycja na waleta, Na czym polega seks na waleta

Pozycje seksualne: seks na waleta - na czym polega?

Pozycja na waleta przeznaczona jest przede wszystkim dla par o bogatym życiu erotycznym, otwartych na komunikację i ciekawych siebie. Nie jest to najlepsza pozycja na pierwsze kontakty z nowym partnerem, ponieważ wzajemne zaufanie i cierpliwość mają tu kluczowe znaczenie.

Mężczyzna układa się na plecach i lekko rozchyla nogi. Kobieta siada na partnerze twarzą zwróconą w jego kierunku, odchyla się do tyłu i prostuje nogi tak, by leżały wzdłuż ciała partnera. By prawidłowo wykonać tę pozycję, głowa partnera powinna znajdować się między stopami kobiety a głowa partnerki na wysokości stóp mężczyzny. Oboje partnerzy powinni patrzyć w sufit (teoretycznie).

W tym układzie partnerzy nie mają ze sobą zbyt dużego kontaktu wzrokowego, dlatego muszą zaufać innym zmysłom, w tym zapachowi i dotykowi. Również zakres ruchów miednicznych jest dość ograniczony, dlatego stosunek w tej pozycji wymaga pewnego nakładu czasu i jest szczególnie polecany dla panów z przedwczesną ejakulacją.

Cała idea pozycji na waleta polega na całkowitym zjednoczeniu się mężczyzny i kobiety. Partnerzy wykonują początkowo delikatne, wolne ruchu, a następnie zastygają w bezruchu i powtarzają całość. Technika ta potęguje wrażenia zmysłowe oraz przeżycia psychiczne pary i zapewnia pełną wzajemną kontemplację.

Najwięcej trudności może nastręczać prawidłowe ułożenie się do tej pozycji. Na początku oboje partnerzy mogą przyjąć pozycję siedzącą z nogami splecionymi wokół swoich talii podtrzymując ciężar ciała rękami lub z nogami zgiętymi w kolanach, przy czym uda partnerki powinny znajdować się między szerzej rozwartymi udami mężczyzny. Idealnym początkiem mogą być pocałunki, czułe szepty, głębokie spojrzenia. Następnie partnerzy odchylają się do tyłu, dopóki ich plecy nie dotkną powierzchni łóżka. Ewentualnie – układem wyjściowym może być klasyczna pozycja na jeźdźca, z mężczyzną leżącym na plecach i kobietą siedzącą na jego udach w lekkim rozkroku.

Mężczyzna z prostą erekcję może mieć pewne opory psychiczne przy pierwszych próbach eksperymentowania z seksem na waleta, ale jeżeli ufa swojej partnerce, to nie powinien się obawiać uszkodzeń penisa. Im więcej razy praktykowana, tym łatwiej będzie penisowi dostosować się do takiego kąta penetracji.

Zalety pozycji na waleta:

- możliwość całkowitego zjednoczenia się z partnerem,
- wyjątkowy kąt penetracji dostarcza obojgu partnerom nowych doznań; poza tym w takim ułożeniu penis mężczyzny stymuluje przednią ścianę pochwy, w tym punkt G,
- możliwość stymulacji łechtaczki zarówno przez partnera, jak i przez samą partnerkę,
- kobieta może dodatkowo pobudzać partnera ściskając i rozluźniając mięśnie Kegla,
- unosząc głowę, mężczyzna ma doskonały widok na miejsca intymne partnerki, co stanowi dla niego mocny bodziec wzrokowy.

Wady pozycji na waleta:

- ułożenie się do tej pozycji może z początku sprawiać problemy i powodować opory psychiczne mężczyzny,
- raczej niepolecana dla mężczyzn, których penis w stanie erekcji odchyla się mocno w stronę brzucha,
- ograniczone ruchy miednicą mogą wprawiać niektórych mężczyzn w zniecierpliwienie,
- brak kontaktu wzrokowego i możliwości całowania i przytulania,
- ponieważ partner ma doskonały podgląd na kobiece genitalia, kobiety nieśmiałe lub z niską samooceną mogą się czuć w tym ułożeniu dość niekomfortowo.

Podobne porady:

4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.