Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Pozycja na Szweda, Na czym polega pozycja na Szweda

Pozycje erotyczne: pozycja na Szweda - na czym polega?

Wiele jest niejasności wokół tej pozycji seksualnej, przede wszystkim dlatego, że różne grupy ludzi w różnych regionach świata inaczej tłumaczą, jak przebiega akt seksualny w tym skandynawskim układzie. Ponieważ każda nazwa jest czymś umownym i musi spełniać określone funkcje, czyli być zrozumiałą dla pewnego grona ludzi, jedyne, co można uczynić, to przedstawić, jak najczęściej interpretowany jest ten styl miłości.

1)Seks na Szweda, czyli miłość szwedzka

W czasie penetracji szwedzkiej kobieta obejmuje dłonią penisa u jego podstawy. Taka technika potęguje doznania partnera i wzmacnia samą erekcję.

2)Seks na Szweda, czyli wzajemna masturbacja

Nazwa seks szwedzki często jest używana na określenie wzajemnej masturbacji partnerów. Tak jak miłość francuska zakłada stymulację oralną, tak w przypadku seksu szwedzkiego masturbacja wykonywana jest przez partnerów manualnie.

3)Seks na Szweda, czyli seks na Hiszpana

Seks na Szweda bywa mylony ze stylem hiszpańskim. Jest to metoda uprawiania seksu polegająca na stymulacji penisa piersiami kobiecymi. Mężczyzna umieszcza członka w rowku między piersiami partnerki i wykonuje ruchy frykcyjne pomiędzy ściśniętymi piersiami (zwykle w kierunku twarzy). Kobiety z kolei czerpią przyjemność z pobudzenia brodawek piersiowych. Miłość hiszpańska bywa łączona z fellatio – wówczas trzon penisa znajduje się pomiędzy piersiami, zaś żołądź pobudzana jest ustami partnerki. W literaturze fachowej określa się ten układ jako pozycję na Hiszpana (co nie znaczy, że dla niektórych nie jest to pozycja na Szweda).

4)Seks na Szweda, czyli masturbacja partnera przed wielkim finiszem

Partnerka obserwuje masturbację ręczną mężczyzny, czerpiąc z tego widoku przyjemność. Tuż przed spodziewanym finałem, mężczyzna umieszcza penisa w pochwie kobiety i w niej kończy swój akt.


5)Seks na Szweda, czyli Golden Rain (Złoty deszcz)

Dla jeszcze większych zwolenników teorii, że źródła pozycji na Szweda sięgają aż czasów XVII-wiecznego potopu. Tyle że w tym przypadku partner zalewa partnerkę nie spermą, tylko moczem (ewentualnie odwrotnie). Fachowa nazwa tego stylu to Golden Rain, czyli Złoty Deszcz

Istnieją również dwie znane na całym świecie pozycje seksualne, które odnoszą się pośrednio do „szwedzkości”:

6)Szwedzki fotel

Mężczyzna leżąc na plecach, unosi do góry nogi i układa je w taki sposób, że opiera stopy o łóżko, tuż za swoją głową, ewentualnie głowa znajduje się wewnątrz jego nóg. Wówczas kobieta unosi penisa do pozycji pionowej i siada na nim, tak jakby siadała na fotel. Wykonując ruchy do góry i dołu, rozpoczyna stosunek kontrolując tempo, głębokość i intensywność penetracji.

7)Szwedzki helikopter

Była to pozycja, którą Malin Akerman (Lila) zażądała od Bena Stillera (Eddiego) w komedii „Dziewczyna moich koszmarów” (wówczas pozycja ta została wymyślona). Jedna z tych, w której same chęci nie wystarczą. Poprawna definicja brzmi mniej więcej tak: kobieta opierając się o ścianę staje na rękach lub podpiera się karkiem o podłogę, a mężczyzna staje między jej rozwartymi nogami i rozpoczyna penetracje uderzając rytmicznie w dół. Pozostaje życzyć powodzenia...

Podobne porady:

3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.