Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Pozycja na Indianina, Na czym polega seks na Indianina

Na czym polega seks na indianina?

Seks na Indianina nie odnosi się do żadnej konkretnej pozycji seksualne. Jest to po prostu bardzo konkretny czas, w którym decydujesz się na seks, mianowicie – w trakcie miesiączki. Czy taki seks jest zdrowy i czy powinnaś go wtedy uprawiać?

Seks w czasie okresu to kwestia osobistego wyboru. Z medycznego punktu widzenia jest tak samo bezpieczny jak w każdym innym dniu Twojego cyklu menstruacyjnego, o ile nie traktujesz go jako wymówki do seksu bez zabezpieczania.

Zalety seksu w czasie okresu:

1) Endorfina wyzwalana w czasie orgazmu jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, na dodatek poprawiającym humor. Jeżeli w czasie trwania miesiączki cierpisz na bolesne skurcze, bóle głowy, łagodną formę depresji czy jesteś ogólnie poirytowana – nic nie poprawi Ci samopoczucia bardziej od miłosnej zabawy z partnerem.
2) Niektóre kobiety twierdzą, że seks w czasie okresu jest intensywniejszy, ponieważ daje poczucie całkowitego wypełnienia w okolicach macicy i narządów intymnych.

Czy uprawiając seks w czasie okresu możesz uszkodzić penisa mężczyzny lub własną macicę?

W czasie okresu wydalana jest krew i tkanka wykładająca macicę. Nie ma w tym nic niebezpiecznego, a kontakt z tym płynem nie stanowi zagrożenia dla penisa. Nie ma też ryzyka uszkodzenia macicy. W przeciwieństwie do krążących plotek, szyjka macicy nie otwiera się zbyt szeroko, wydalając krew menstruacyjną. Nie istniej więc możliwości dotarcia penisem do wnętrza macicy, kiedy uprawiasz seks w czasie okresu.

Czy możesz zajść w ciążę decydując się na seks w czasie okresu?

Owulacja następuję z reguły na 14 dni przed spodziewanym okresem. Szanse na zajście w ciąże, gdy uprawiamy seks w czasie miesiączki są bardzo niskie, jednak – istnieją. Poza tym, jeżeli nie jesteś gotowa na macierzyństwo, zawsze używaj prezerwatywy (lub innych środków antykoncepcyjnych). Okres nie może stanowić wymówki w tym względzie. Organizm ludzki jest co prawda jak sprawnie działająca maszyna, ale anomalie zawsze się zdarzają. W historii medycyny zdarzały się przypadki poczęcia w czasie menstruacji.

Jakie zagrożenia mogę występować przy uprawianiu seksu w czasie okresu?

1)Rośnie ryzyko zarażenia partnera wirusem HIV (jeżeli jesteś nosicielką),
2)Rosną szanse zarażenia się różnego rodzaju infekcjami od partnera (np. opryszczka),
3)Jesteś bardziej narażona na możliwe zapalenia miednicy mniejszej,
4)Zwiększasz ryzyko przekazania partnerowi chorób związanych z obiegiem krwi (np. żółtaczki),
5)Ryzyko rozwinięcia infekcji grzybiczej lub bakteryjnej (np. drożdżycy) wzrasta, ponieważ pH twojej pochwy jest mniej kwasowe w czasie okresu.

Oczywiście są to przypadki ekstremalne, w których jeden z partnerów jest nosicielem choroby związanej z układem krwionośnym. Jeżeli oboje jesteście zdrowi, to seks w czasie miesiączki nie stwarza większych zagrożeń niż w pozostałe dni miesiąca.

O czym powinnaś pamiętać decydując się na seks w czasie okresu

Zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, seks w czasie okresu może być równie przyjemny jak w każdy inny dzień miesiąca. Pamiętaj jednak:

1)zawsze używaj prezerwatywy! Zapobiegnie to potencjalnemu zarażeniu lub infekcji oraz ochroni cię przed możliwą ciążą,
2)jeżeli nie chcesz bawić się w pranie pościeli, możecie podłożyć ręcznik lub wykorzystać inną, łatwą do umycia, powierzchnię
3)pamiętaj, by wyjąć tampon, zanim zaczniesz uprawiać seks!

Podobne porady:

4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.