Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Seks po 40, Jak urozmaicić seks po czterdziestce

Jak urozmaicić seks po czterdziestce?

Seks po czterdziestce może być naprawdę ekscytującym przeżyciem, ponieważ dojrzali kochankowie znają już swoją erotyczną wrażliwość i nawet najskrytsze tajniki sztuki miłosnej nie są im obce. Z drugiej strony w tym wieku, zwłaszcza jeśli jest się w długoletnim związku, do sypialni może wkraść się rutyna i brak namiętności.

Żeby zatem na nowo czerpać przyjemność z seksu po czterdziestce, trzeba poszukiwać różnych sposobów na jego urozmaicenie. Najlepiej zacząć od ponownego rozpalenia wzajemnego pożądania. W tej roli dobrze sprawdzi się romantyczna kolacja lub wieczór spędzony na tańcu. Niecodzienna atmosfera skutecznie pobudzi zmysły i sprawi, że partnerzy nabiorą ochoty na erotyczne igraszki. Wspólne wyjście może w takim przypadku skończyć się namiętnym seksem w samochodzie albo w windzie.

Panie po czterdziestce mogą śmiało wykorzystać wszystkie swoje atuty, a mają ich wiele: powinny uwodzić swojego ukochanego w pełni rozkwitłym ciałem i dużym łóżkowym temperamentem. Kobiety w tym wieku często decydują się na urozmaicenie swojego życia erotycznego przez seks z młodszym mężczyzną. Wielu młodych panów ceni sobie łóżkowe przygody z dojrzałymi partnerkami. Są one bowiem pewne swojej kobiecości i bez pruderii otwierają się na miłosne uniesienia.

Kobiety i mężczyźni po czterdziestce, aby podnieść nieco temperaturę w swojej sypialni, mogą także sięgnąć po afrodyzjaki i często robią to, eksperymentując nie tylko na przykład z egzotycznymi owocami, ale także stosując medyczne preparaty typu Viagra. Z kolei urozmaiceniem innego typu jest wzbogacanie erotycznych doznań za pomocą nowych technik miłosnych. Wiele osób po czterdziestce ma ochotę na odkrycie uroków seksu analnego.

Jest to również doskonały moment na delektowanie się miłością tantryczną. Dojrzali kochankowie są bowiem wystarczająco cierpliwi, by godzinami celebrować zbliżenie i wczuwać się w siebie nawzajem. Do tego, żeby cieszyć się atrakcyjnym seksem konieczne jest również odpowiednie dbanie o wygląd i kondycję fizyczną. Jeżeli partnerzy będą czuć się dobrze we własnej skórze i jednocześnie będą postrzegać drugą stronę jako wartą grzechu, wtedy nic nie stanie na przeszkodzie namiętnej miłości fizycznej. Czterdziestka to doskonały wiek na wszelkie łóżkowe eksperymenty, gdyż właśnie w tym momencie ludzie pozbywają się zbędnych kompleksów i potrafią czerpać z tej dziedziny życia pełnymi garściami. Jest to również czas, kiedy ważną dla dwudziestolatków ilość zbliżeń zastępuje ich jakość, otwiera się więc tu pole do popisu dla wyszukanych pozycji i śmiałych pieszczot.

Podobne porady:

2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.