Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Seks analny przygotowanie, Stosunek analny opinie

Jak się przygotować do seksu analnego?

Seks analny, zwany inaczej miłością grecką, nie należy do najczęściej praktykowanych form aktywności seksualnej. Jednak zainteresowanie tym rodzajem erotyki wśród par heteroseksualnych w o ostatnich latach zaczyna wzrastać, przestano ją bowiem kojarzyć przede wszystkim z miłością gejowską. Nie oznacza to, że seks analny stanowi w dziedzinie erotyki jakieś novum.

Przeciwnie, już sama nazwa - miłość grecka - odsyła do starożytnej Grecji, w której ów rodzaj erotyki cieszył się całkiem sporym powodzeniem. Wiele związków traktuje tę formę kontaktów jako łóżkowy eksperyment, który stanowi raczej seksualny epizod w ich współżyciu. Mianem seksu analnego określa się taki typ stosunków, w których mężczyzna wprowadza penis do odbytu partnerki. Ponieważ okolica ta, w przeciwieństwie do kobiecej waginy, nie ulega samoistnemu nawilżeniu, uprawianie seksu analnego wymaga stosowania lubrykantów. Ponadto odbyt nie jest podatny na tego typu zabiegi, dlatego stosunek analny może mieć miejsce tylko pod warunkiem pełnego rozluźnienia kobiety i dużej wrażliwości partnera.

Najlepiej, aby para przygotowywała się do tego stopniowo poprzez delikatne analne pieszczoty. Jeżeli kochankowie zdecydują się na pełny stosunek, powinien on być niezwykle ostrożny. Należy uważać, aby nie doszło do niepotrzebnych uszkodzeń wrażliwego wnętrza odbytu. Przy uprawianiu seksu analnego nie trzeba się martwić antykoncepcją, przy czym należy uważać, aby męskie nasienie nie zostało przypadkiem przeniesione na kobiece narządy płciowe. Jednocześnie należy wiedzieć, że jest to ryzykowne zachowanie seksualne, podczas którego może dojść do zakażenia wirusem HIV.

Dlatego jeśli decydujemy się na kontakty analne z przypadkowym partnerem, trzeba zawsze pamiętać o stosowaniu prezerwatywy. Do amatorów seksu analnego z oczywistych względów należą przede wszystkim mężczyźni. Choć wiele kobiet twierdzi, że ten rodzaj miłości doprowadza je do pełnej satysfakcji seksualnej, a orgazm osiągnięty na tej drodze jest zupełnie innym przeżyciem niż klasyczne szczytowanie. Ważne, aby partnerzy wspólnie podejmowali decyzję, czy chcą spróbować takiego eksperymentu w swojej sypialni, tak, aby żadna ze stron nie czuła się do tego przymuszona. Seks analny w wielu osobach może bowiem budzić opory, które kochający partner powinien uszanować. Gdyż jak mówi popularne przysłowie, „ w tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało naraz”.

Podobne porady:

3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.