Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Seks » Jak dobrze uprawiać seks, Dobry seks

„Dobry seks” - jak znaleźć sposób na udane życie seksualne?

Wiele razy słyszymy o uprawianiu dobrego seksu. Czy jednak potrafimy go precyzyjnie zdefiniować, czy też jest to enigmatyczne określenie, za którym nie kryje się żadna konkretna treść. Na czym zatem polega sławny „dobry seks”?

„Dobry seks” wzbudza wiele różnorodnych skojarzeń. Przede wszystkim chodzi tu o taki rodzaj erotyki, w której potrafimy się zatracić. Jest to więc seks namiętny i pozbawiony zahamowań. Nie myślimy, co powinniśmy zrobić w danej chwili i czy nasze zachowanie jest właściwe, ale po prostu idziemy za głosem naszego pożądania. W tej sytuacji żadna pozycja nie wydaje nam się nazbyt wyuzdana, nie oceniamy krytycznie wyglądu partnera i nie skupiamy się na swojej aparycji. Jesteśmy w swoistym transie, w którym liczą się tylko zmysłowe doznania: dotyk, zapach, smak.

Dobry seks to również taki, który daje nam wiele pozytywnej energii. Udany seks rzutuje na inne płaszczyzny naszego życia. Czujemy się zdrowsi, bardziej radośni i szczęśliwi. Jeżeli uprawiamy dobry seks, zwykle mamy także dobre relacje w związku. Współżycie wzbogaca naszą więź i daje nam poczucie wzajemnej bliskości. Dobry seks buduje zaufanie i wzmacnia fundamenty związku.

udany seksFot. photoxpress.com

Nie ma jednej recepty na dobry seks. Dla jednych będzie on bowiem oznaczał długie i namiętne kochanie się w wannie, dla innych zaś codzienne krótkie zbliżenia. Często dobry seks to również taki, w którym ciągle zmieniamy sposoby uprawiania miłości i miejsca, w których oddajemy się cielesnym doznaniom. Tak naprawdę każda para kochanków sama decyduje o tym, co dla niej oznacza uprawianie udanej sztuki kochania.

Na pewno jednak w dobrym seksie zawsze jest miejsce na wzajemne porozumienie. Ten rodzaj aktywności wymaga współpracy dwojga osób, dlatego nie można się skupiać jedynie na własnych potrzebach. Poza tym spełnianie marzeń drugiej strony również bywa niezwykle przyjemne i wzmacnia nasze poczucie bycia dobrym kochankiem czy kochanką.

Zwykle dobremu uprawianiu seksu przypisuje się także spontaniczność. Intymność nie lubi drobiazgowego planowania przebiegu zdarzeń, ale woli nieoczekiwane zwroty akcji i niecodzienne scenariusze. W seksie zwykle oczekujemy doświadczenia czegoś innego niż to, co dzieje się w codziennym życiu. Chcemy oderwać się od problemów i nasycić nasze zmysły.

Można więc powiedzieć, że każdy intuicyjnie wyczuwa, co jest dla niego dobrym seksem. Kiedy zaś odważymy się pójść za tym wewnętrznym głosem, na pewno odnajdziemy drogę do cudownych erotycznych wrażeń.

 

Podobne porady:

4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.