Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Rozstania » Samotność po rozstaniu, Jak radzić sobie z samotnością po rozstaniu

Jak radzić sobie z samotnością po rozstaniu?

Informacje o poradzie

AgnieszkaAgnieszka

autor porady:
Agnieszka Czarkowska

spec. działu: Miłość

dodano: 2011-12-29 14:28:59

wyświetleń: 6677

Słowa kluczowe

zobacz również

Pośród wszystkich przykrych doznań, jakie wiążą się z rozstaniem, szczególnie dotkliwa bywa samotność. Nagle nie ma z kim wybrać się na imprezę, do kina czy na spacer. W łóżku nie możemy przyzwyczaić się do pustego miejsca obok i świat oglądany w pojedynkę w ogóle wydaje się nam nieciekawy. Jak poradzić sobie z samotnością po rozstaniu?

Koncentracja na własnych pasjach. Paradoksalnie samotność po rozstaniu nie musi oznaczać pogorszenia jakości naszego życia, ale wręcz przeciwnie. Wreszcie będziemy mogli nacieszyć się wolnością i skupić się na rozwijaniu własnych zainteresowań, na które zawsze brakowało nam czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadrobić stracone lektury, zapisać się na naukę tańca lub pozwiedzać atrakcyjne miejsca. Koncentracja na czymś innym niż własna samotność na pewno uczyni ją mniej dotkliwą.

Maksymalne wykorzystanie wolnego czasu. W celu zmniejszenia negatywnych skutków samotności warto dokładnie zaplanować swój wolny czas. Szczególnie pory, które spędzaliśmy w towarzystwie byłego partnera czy partnerki mogą być początkowo bardzo nieprzyjemne. Możemy zatem na przykład starać się nie spędzać w domu długich wieczorów, ale umówić się z przyjaciółmi, wyjść do teatru lub czasem do klubu. Z czasem samotność przestanie nam przeszkadzać i nasze życie wróci do równowagi.

Bogate życie towarzyskie. Oswojeniu samotności sprzyja również prowadzenie intensywnego życia towarzyskiego. Kiedy jesteśmy w związku, zwykle nie mamy dla przyjaciół tyle czasu, ile byśmy chcieli. Teraz zaś możemy nadrobić stracony okres. To idealna okazja na urządzanie babskich wieczorów i męskich spotkań. Warto zaplanować ze znajomymi jakąś atrakcyjną, egzotyczną podróż. Korzystanie ze wsparcia bliskich osób jest wręcz nieocenioną sprawą w samotności. Można liczyć bowiem nie tylko na ich rady i czas, ale także na niezbędną pomoc w trudnych sytuacjach. Należy zatem unikać izolowania się we własnym cierpieniu i nie odcinać się od świata. W życiu czeka na nas jeszcze wiele przyjemności, wystarczy tylko po nie sięgnąć.

A może miły przyjaciel? Jeśli zaś samotność zacznie nam już naprawdę doskwierać, możemy nieco pomóc własnemu losowi i poszukać kogoś bliskiego. Być może nasi znajomi mogą zaaranżować spotkanie z jakąś miłą osobą płci przeciwnej lub możemy skorzystać z pomocy biura matrymonialnego albo internetu. Nie chodzi od razu o wielką miłość, ale o otwarcie się na bliskość z kimś innym.


Gdy miłość wygasa - dlaczego przestajemy się kochać?
Śniłaś o rozstaniu z chłopakiem? Sprawdź co to znaczy
Zostańmy przyjaciółmi - czy przyjaźń po związku jest możliwa?
Wątpliwości w miłości: Nie wiem, czy ją kocham
Kiedy rozpocząć terapię w związku?
Zostawił mnie dla młodszej. Jak odbudować poczucie własnej wartości?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.