Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Partnerstwo i Związek » Jak przeprosić dziewczynę, Sposób na przeprosiny

Jak przeprosić dziewczynę?

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Białek

spec. działu: Kulinaria, Styl Życia, Żyj Zdrowo!

dodano: 2010-08-04 14:56:24

wyświetleń: 36770

Słowa kluczowe

zobacz również

Choć wydawać by się mogło, że nie ma nic trudniejszego od przepraszania mężczyzny, sytuacja nieco się zmienia, kiedy przeprosić trzeba kobietę. Jest to o tyle trudne, że osobą przepraszającą jest mężczyzna, który przecież z punktu widzenia kobiety nigdy nie potrafi przyznać się do błędu, a słowa „przepraszam” nie ma w jego słowniku.

Sytuacja jednak nie jest beznadziejna. Duże ułatwienie stanowi fakt, że kobiety bywają przewidywalne i na palcach jednej ręki można wymienić gesty, które robią na nich wrażenie, rozczulają je i sprawiają, że zapominają o wszystkim, szczególnie jeżeli tego wszystkiego doznają ze strony mężczyzny. Dlatego też mężczyzna chcąc odkupić swoje winy powinien skorzystać z całego wachlarza możliwości jakie tylko są w zasięgu jego ręki.

Bardzo ważny jest sam fakt przeprosin. Kobiety są zaskoczone i zafascynowane samym faktem, że mężczyzna poczuwa się do winy, a przeprosiny, które mogą od niego usłyszeć są już dużym sukcesem. Jednak mężczyzna powinien pamiętać, że samo słowo „przepraszam” rzucone przy okazji dłużącej się kolejki w supermarkecie lub podczas przerwy reklamowej w trakcie przerwy w meczu na pewno nie będzie dobrze odebrane. Dla kobiet liczą się nie tylko słowa, ale także gesty, a co więcej są one chyba najważniejsze.

Rozmowę z kobietą, podczas której mężczyzna chce ją przeprosić, powinien zacząć bezwzględnie sam mężczyzna. W końcu to on zawinił i to od niego pierwszego powinna wyjść skrucha. Podczas rozmowy należy szczerze i uczciwie wyjaśnić całą sytuację, która doprowadziła do nieporozumienia, gorąco przeprosić oraz obiecać, że więcej się to nie powtórzy. Zwykle, przy drobnych sprawach, tego rodzaju przeprosiny działają i są w zupełności wystarczające. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy samo „przepraszam” nie wystarczy. Kobieta oczekuje gestów, nie słów. Wtedy mężczyzna musi się już trochę pomęczyć.

Na pewno pierwszym krokiem jest udobruchanie kobiety. Doskonale sprawdzą się tutaj kwiaty, najlepiej czerwone róże będące symbolem miłości i wierności. W geście tym chodzi tak naprawdę o pokazanie nie tylko skruchy ale także chęci naprawienia przez mężczyznę tego, co kobietę zraniło lub co zwyczajnie się jej nie spodobało w zachowaniu mężczyzny. Podobny efekt do kwiatów dadzą słodycze, najlepiej te ulubione, pluszowe misie, biżuteria lub perfumy i wszystko to, co lubi partnerka.

Zdarzają się jednak wyjątkowe sytuacje, kiedy nawet drobne prezenty nie pomagają. Wtedy bez wątpienia mężczyzna musi postarać się jeszcze bardziej. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie romantycznego i miłego weekendu poza miastem, zarezerwowanie biletu do kina na film, który ukochana chciała zobaczyć lub sprawienie jej innej przyjemności. To na pewno nie tylko sprawi, że kobiecie zmięknie serce, ale także zrobi to na niej duże wrażenie.


Jak przeprosić chłopaka?
Narcyz w związku. Jak sobie poradzić z takim partnerem?
Dziewczyna jest zazdrosna o Twoich kumpli? Sprawdź, co możesz zrobić
Jak poderwać dziewczynę na dyskotece?
Znajdź dziewczynę przez Internet
Chcesz mieć dziewczynę? Radzimy jak ją znaleźć
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.