Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Partnerstwo i Związek » Jak być szczęśliwym w związku, Szczęście w związku

Jak być szczęśliwym w związku?

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Białek

spec. działu: Kulinaria, Styl Życia, Żyj Zdrowo!

dodano: 2010-08-04 14:40:50

wyświetleń: 13767

Słowa kluczowe

zobacz również

Szczęście w związku jest najważniejszą i podstawową wartością, do której warto dążyć i o którą warto zabiegać. Jednak czasami, wraz z upływem czasu przestaje być to tak łatwe jak na początku, kiedy uczucia są szczególnie silne a wszystkie napotykane na drodze problemy wydają się błahe i łatwe do rozwiązania. Dlatego tak ważne w perspektywie całego życia jest budowanie szczęśliwego i trwałego związku.

Zaufanie, bezpieczeństwo i stabilizacja w związku mają ogromny wpływ na życie i samopoczucie człowieka. Podnoszą jakoś życia partnerów i sprawiają, że nie tylko związek przynosi im satysfakcję, ale także wszystko, co ich otacza. Dążąc do szczęścia i zadowolenia w związku wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka podstawowy zasad i trzymać się ich zawsze, bez względu na sytuację i okoliczności.

Słaba komunikacja stanowi jeden z największych problemów w większości związków. Prowadzi ono do licznych problemów, takich jak nieporozumienia, kłótnie, a nawet gniew. Ucząc się rozmawiać w sposób konstruktywny, pełen szacunku i zrozumienia, pozbawiony stresu i frustracji, można doprowadzić do zbudowania trwałej, głębokiej i mocnej relacji z partnerem, co zaowocuje w przyszłości. Podczas wzajemnej nauki komunikacji warto porozmawiać i postarać się rozwiązać takie problemy jak niszczące kłótnie, konflikty opierające się na rozdrapywaniu starych ran, brak zrozumienia, nieumiejętne rozmowy i brak zainteresowania uczuciami partnera.

związek

Fot. photoxpress.com

Bardzo ważne w budowaniu szczęśliwego związku są wspólne rozmowy. Potrafią one oczyścić atmosferę, pomogą wyjaśnić wiele mniej lub bardziej ważnych spraw. Dlatego rozmawiać należy zawsze, o wszystkim i nigdy nie szczędzić czasu na chwilę rozmowy z partnerem, szczególnie w trudnych i stresujących oboje partnerów sytuacjach. Podczas takiej szczerej i otwartej rozmowy należy jednak pamiętać, aby zawsze nie tylko mówić, ale przede wszystkim słuchać. Pomoże to w zrozumieniu postawy i argumentów partnera, wyjaśni skąd takie, a nie inne jego zachowanie i uczucia.

Nigdy nie należy zapominać, że udany związek to przede wszystkim umiejętność spędzania czasu wspólnie. Niekoniecznie zawsze przed telewizorem, bezmyślnie, bez świadomości obecności partnera obok. Doskonale sprawdzą się tutaj wspólne długie spacery, stanowiące również idealną okazję do intymnych rozmów, wspólne pasje i zainteresowania, spotkania z przyjaciółmi, wspólnie planowane i organizowane wakacje.

Ponadto nigdy nie należy zaniedbywać własnej atrakcyjności fizycznej i okazywania swojego zainteresowania drugą osobą. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeżeli związek ma już pewien staż. Tego rodzaju dbanie o własny wygląd sprawi, że wzajemne zafascynowanie partnerów może przetrwać bardzo długo i stanowić doskonałą podstawę związku.


Co zrobić, kiedy chłopak jest zazdrosny?
Miłość nie zazdrości - jakie są granice zazdrości w związku
Chcę zdradzić... - Co zrobić w takiej sytuacji?
Co zrobić, kiedy on mnie nie kocha?
Moja kobieta nie chce wychodzić za mąż. Dlaczego?
Czy związek na odległość ma sens?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.