Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Partnerstwo i Związek » Idealny związek partnerski, Recepta na idealny związek

Czy istnieje recepta na udany związek?

Każdy z nas marzy o stworzeniu idealnego związku. Aby osiągnąć ten cel jesteśmy gotowi na wiele poświęceń. Okazuje się jednak, że jest to niezwykle trudne. Recepty na doskonały związek nie znają nawet najbardziej doświadczeni terapeuci zajmujący się damsko-męskimi relacjami.

Gdyby tak było, ich własne związki byłyby idealne, tymczasem niejednokrotnie również się rozpadają. Nie oznacza to jednak, że osiągnięcie pełni szczęścia w miłości jest niemożliwe. Przeciwnie, często spotykamy takie przykłady w rodzinie, wśród naszych rodziców lub dziadków.

Najistotniejszą kwestią jest fakt, że definicja idealnego związku nie wyklucza wcale istnienia konfliktów czy kłótni. Relacje między kobietą i mężczyzną podlegają nieustannej przemianie, podobnie jak zmieniają się oni sami. Każdy związek przeżywa okresy uniesień i momenty kryzysu. Ważne, aby w tych gorszych chwilach nie rezygnować od razu z łączącej nas więzi, ale zawsze mieć na uwadze ile razem przeszliśmy i czy warto to zaprzepaszczać.

Oczywiście dobry związek zawsze opiera się na równych staraniach obu stron. To, że tworzymy wspólnotę nie może przesłaniać indywidualności partnerów. Każdy z nich powinien zachować prawo do posiadania własnego zdania. Oczywiste są również kwestie takie, jak wierność i wzajemny szacunek.

W związku nie należy także zapominać o ciągłym podsycaniu wzajemnych uczuć. Na co dzień wystarczą miłe słowa i uprzejmości, jednak co jakiś czas warto zafundować sobie romantyczny wieczór we dwoje. Doskonale z pewnością podziała wspólnie spędzony urlop. Istotną sprawą w związku jest nieustanne zaciekawienie osobą partnera, jego zainteresowaniami, tym, co go wzrusza i jakie są jego marzenia.

Nie wolno również zapominać o wadze relacji erotycznej, którą można nieustannie wzbogacać i urozmaicać. Wzajemną fascynację utrzymuje z pewnością dbanie o pozornie nieistotne drobiazgi. Może to być na przykład uwodzenie partnera za pomocą nowych perfum lub obdarowanie kobiety seksowną bielizną. Na dobry związek składa się z pewnością mnóstwo różnych rzeczy.

Najważniejsze jest jednak chyba pielęgnowanie tego, co nas połączyło na początku. Być może zafascynowała nas całkowita odmienność partnera od nas samych lub przeciwnie, najbardziej spodobało się nam nasze wzajemne podobieństwo. Możemy więc dbać o to, aby się wzajemnie uzupełniać albo ciągle poszerzać wspólny obszar zainteresowań.


Kocham dwóch mężczyzn - co teraz?
Jak wrócić do seksu po długiej przerwie?
Moja kobieta nie chce wychodzić za mąż. Dlaczego?
Lew i Panna, Baran i Rak - miłosna astrologia. Czy jej ufać?
Jak radzić sobie z samotnoscią w związku?
Jak utrzymać stały związek?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.