Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Miłość » Partnerstwo i Związek » Dopasowanie imion w miłości, Czy pasujemy do siebie imionami

Agnieszka i Adam, czy mają szansę? - czyli dopasowanie imionami

Od wieków próbowano znaleźć idealną metodę kojarzenia par, dzięki której można by stworzyć trwałe i szczęśliwe związki. Jedną z nich jest dopasowywanie męskich i kobiecych imion. Na czym polega ten sposób i czy może nam pomóc w doborze partnera?

Znaczenie imienia. Imię we wszystkich kulturach świata ma bardzo ważne znaczenie. Akt nazwania dziecka określonym imieniem zawsze wiąże się z czynnościami rytualnymi. W niektórych religiach nadanie imienia jest nawet równoznaczne z wyznaczeniem czyjegoś losu. Kultura współczesna w dużej mierze wyparła symbolikę imion, jednak człowiek lubi widzieć w swoim życiu głębszy sens, dlatego bliskie są mu zabiegi zmierzające do doszukiwaniu się w pozornie zwyczajnych rzeczach ukrytej wymowy. Można powiedzieć, że postrzeganie imion jako zaszyfrowanych przekazów na temat czyjegoś charakteru, jest myśleniem typowo magicznym lub religijnym. Tylko od nas samych zależy więc to, czy wierzymy w znaczenie imienia, czy nie.

Sztuka odczytania znaczenia. Miłosne dopasowywanie imion opiera się więc na stworzeniu najbardziej optymalnej kombinacji różnych cech charakteru. Jeżeli jednak ktoś traktuje tę sztukę poważnie, wcale nie jest ona taka prosta. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że oprócz przymiotów właściwych danemu imieniu, istnieje również zgodność lub niezgodność imienia z danym znakiem zodiaku, a także numerologia imion. Według tej ostatniej, każdej literze przyporządkowana jest określona cyfra, a suma tych cyfr wyznacza naczelną liczbę imienia.

Miłosny kalkulator. Obecnie wiele wróżek i wróżbitów oferuje swoje usługi w sztuce dopasowywania imion. Powstają również coraz liczniejsze kalkulatory miłości, w których wystarczy wpisać swoje imię i imię partnera, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. No cóż, metoda ta wydaje się raczej mało wiarygodna i należy ją traktować w kategoriach dobrej zabawy.

Andrzejki, Walentynki i inne okazje. Miłosne dopasowywanie imion z pewnością warto wykorzystać jako sposób na uatrakcyjnienie różnych spotkań w większym gronie. Wróżby te doskonale sprawdzą się na przykład w andrzejkowy wieczór, zwłaszcza jeśli spędzamy go w mieszanym, to znaczy damsko-męskim towarzystwie. Na rynku pojawiło się wiele miłosnych gier, polegających na zestawianiu imion. Jeśli więc nie mamy na to pomysłu, możemy skorzystać z gotowej recepty.


Jak wypracować kompromis w związku?
Kłótnie w związku - Jak się kłócić?
Jak sobie poradzić ze zdradą w małżeństwie?
Jak wzbudzić zazdrość?
Co zrobić, kiedy on mnie nie kocha?
Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.