Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Kulinaria » Drinki i Alkohole » Wściekły pies drink, Przepis

Wściekły pies - drink

Informacje o poradzie

JoannaJoanna

autor porady:
Joanna Białek

spec. działu: Kulinaria, Styl Życia, Żyj Zdrowo!

dodano: 2010-09-22 09:36:56

wyświetleń: 25645

Słowa kluczowe

zobacz również

Wściekły pies to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej zamawianych w klubach i barach drinków. Zalicza się on do tzw. shotów

Wściekły pies, bardzo smaczny, oryginalny i obok kamikadze, jeden z bardziej popularnych shotów. Do jego wykonania, zarówno w warunkach domowych, jak i w każdym barze

Będzie potrzebne:

18 ml wódki,
gęsty sok malinowy,
kilka kropel tabasco,
szczypta pieprzu.

Cały sekret w przyrządzeniu wściekłego psa polega na wlaniu do kieliszków poszczególnych składników w odpowiedniej kolejności i z odpowiednią precyzją.

Wbrew pozorom i pomimo wielu przepisów, mówiących o tym, aby najpierw wlać do kieliszka sok malinowy, a później delikatnie wlewać wódkę, najlepiej łyżeczkami, aby się nie wymieszała z sokiem, istnieje inny, bardziej profesjonalny i właściwy sposób przyrządzenia tego drinka. Do kieliszka wlewamy w pierwszej kolejności wódkę, pozostawiając nieco miejsca na sok, następnie wlewamy sok po ściankach, delikatnie przechylając kieliszek. Dzięki dużej różnicy gęstości i konsystencji obu cieczy, odpowiednio wlane nie wymieszają się ze sobą, a sok osiądzie na dnie kieliszka. Następnie należy wpuścić do kieliszka kilka kropel tabasco (około 3) i całość posypać z wierzchu szczyptą drobno mielonego pieprzu.

Tak przygotowany drink pije się w całości, jednym łykiem. Nie należy go popijać. Wbrew pozorom, pomimo niebezpiecznie brzmiącej mieszanki tabasco, pieprzu i wódki, całość ostrego smaku niemal w całości jest zabijane przez znajdujący się na samym dnie i wypijany na samym końcu sok malinowy, który dodaje słodyczy.


Grasshopper - drink
Drinki z malibu
Cuba libre - drink
Gin z tonikiem - drink
Long Island - drink
Caipirinha - drink
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.