Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Kulinaria » Drinki i Alkohole » Drinki z malibu, Przepisy

Drinki z malibu

Malibu to słodki, biały likier kokosowy zrobiony na bazie rumu. Powstał na gorących Karaibach, zawiera około 20% alkoholu. Jest popularny, lubiany głównie przez kobiety. Ma bardzo charakterystyczny smak, którego nie da się pomylić z niczym innym.

Najbardziej typowym drinkiem z malibu jest drink mleczny, o niewyszukanej nazwie Malibu. Łatwo go przyrządzić w domowych warunkach. Potrzebujemy mleka i likieru. Drink należy do drinków shakerowanych, jednak jeśli nie mamy shakera, możemy wlać 50 ml malibu i 250 ml mleka do termosu lub dużej butelki po soku, wrzucić kilka kostek lodu i przez chwilę wstrząsać. Kiedy mleko się spieni drink jest gotowy. Podajemy go w wysokich, wąskich szklankach, ze słomką, możemy posypać drinka wiórkami kokosowymi.

Malibu jest najpopularniejszym drinkiem, jednak równie smaczna jest Pinacolada. Potrzebujemy do niej malibu, rumu, soku ananasowego i skondensowanego mleka.

Będzie potrzebne:

40 ml rumu,
50 ml malibu,
50 ml soku,
10 ml mleka.

Wlewamy mleko do shakera z kilkoma kostkami lodu, potrząsamy energicznie kilka razy i wlewamy do wysokiej, wąskiej szklanki. Drink jest słodki, dlatego świetną dekoracją jest kawałek ananasa.

Bardzo ciekawym drinkiem jest Frozen Coconut. Potrzebujemy do niego rumu, malibu, lodów kokosowych oraz wiórków kokosowych. Przygotowania zaczynamy od ozdobienia kieliszka – brzegi kieliszka do martini, w kształcie stożka, lekko zwilżamy i odbijamy w wiórkach kokosowych, tak aby obkleiły one brzeg kieliszka. 2 gałki lodów, 25 ml malibu i 30 ml rumu miksujemy razem, przelewamy do kieliszka, podajemy z krótko przyciętą słomką. Drink jest zimny, bardzo słodki, przepięknie biały i bardzo efektowny. Zachwyci pewnie wiele pań.


Piwo imbirowe - przepis
Drinki z martini
Mojito - drink
Drinki molekularne - przepisy
Drinki dla kobiet
Manhattan – drinki
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.