Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Jak zrobić partycję w Windows 7 , Dzielenie dysku na partycję w Windows 7

Jak zrobić partycję w Windows 7?

Partycja to wydzielony obszar dysku twardego, który przydaje się, gdy chcemy zainstalować drugi system operacyjny lub dysk z kopiami zapasowymi. System Windows 7 umożliwia podzielenie dysku na partycje bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania w prosty i przyjazny użytkownikowi sposób.

Aby to zrobić, należy wejść w Panel sterowania i wyszukać opcję „Narzędzia administracyjne”. W narzędziach administracyjnych należy kliknąć przycisk „Zarządzanie komputerem”. W oknie, które się pojawi widać wszystkie dyski i napędy na komputerze.

partycja

Z listy dysków należy wybrać wolumin przeznaczony do podziału i klikając na niego prawym klawiszem myszy odnaleźć opcję „Zmniejsz wolumin”.

partycja


partycja

W oknie, które się otworzy, należy wpisać wartość, o którą chcemy zmniejszyć dysk – czyli o docelową pojemność nowej partycji i potwierdzić przyciskiem „Ok”

Obok wybranego dysku pojawi się nowy obszar, na który należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Utwórz wolumin”. Utworzony wolumin trzeba jeszcze sformatować i nadać mu nazwę (literę dysku). Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności partycja zostaje utworzona.


Jak zapisać ustawienia Mozilli na USB?
Jak odzyskać dane z płyty CD?
Internet Explorer - jak wyłączyć wbudowany pasek wyszukiwarki?
NKtalk - nie wiesz, jak wyłączyć? Sprawdź!
Jak wyłączyć raport o błędach?
Chcesz się pozbyć skrótów z pulpitu? Dowiedz się jak!
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.