Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Jak zmniejszyć pojemność zdjęć , Zmniejszenie rozmiaru zdjęcia

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Aby zmniejszyć pojemność zdjęcia, konieczne jest zmniejszenie rozmiaru pliku, w którym jest ono zapisane. Im plik jest bardziej skompresowany, tym mniej miejsca zajmuje, ale też zawartych jest w nim mniej informacji, czyli jest gorszej jakości.

Zmniejszanie zdjęć jest konieczne, gdy nasze fotografie mają zostać umieszczone na przykład w serwisach społecznościowych. W serwisie nk.pl zdjęcie może mieć maksymalnie rozmiar 0,6 MB. Aby sprawdzić, jak duży jest plik, należy zlokalizować go na dysku i kliknąć prawym przyciskiem myszy.

 

 

zdjęcie
Następnie wybrać opcję „Właściwości”. W oknie dialogowym, które się ukaże, pojawią się informacje o rozmiarze zdjęcia.

rozmiar zdjęcia
Microsoft Picture Manager
Zmniejszyć zdjęcia można bardzo łatwo – na rynku dostępnych jest wiele programów, które to umożliwiają. Większość użytkowników systemu Windows posiada program Microsoft Office Picture Manager, który umożliwia zmniejszenie zdjęcia.

Po wejściu w opcję „obraz” i zmień rozmiar pojawia się okno dialogowe z możliwymi opcjami.
rozmiar zdjęcia

Program podaje wstępnie zdefiniowaną szerokość i wysokość zdjęcia, ale można również określić własne wymiary lub zmniejszyć zdjęcie o podaną wartość procentową. Na dole okna dialogowego pojawia się informacja, o ile zmniejszone zostało zdjęcie. Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru należy kliknąć przycisk „Ok” i zapisać zdjęcie na dysku.

Program Picassa
Również popularny program Picassa posiada możliwość zmniejszenia zdjęcia poprzez opcje eksportu. Aby skorzystać z tej opcji, należy otworzyć zdjęcie, które ma być zmniejszone i odszukać opcję „Eksport”, znajduje się ona w dolnej części ekranu.

rozmiar zdjęcia

Po kliknięciu przycisku „Eksport” pojawi się okno dialogowe, gdzie możliwe będzie określenie pożądanych rozmiarów.
rzomiar zdjęcia

W oknie dialogowym należy zaznaczyć „Ustaw rozmiar” i suwakiem zmniejszać zdjęcie. Gdy zdjęcie będzie miało zadowalającą wielkość, należy kliknąć „Eksport” i określić miejsce na dysku. Informacje o tym, jak zainstalować Picassę, można odnaleźć tutaj: [Jak zainstalować Picasa]

Aplikacje internetowe
Jeżeli nie chcemy instalować specjalnego oprogramowania można skorzystać z serwisów typu
www.zmniejszacz.pl, http://www.jak-zmniejszyc-fotke.pl/ i podobne, które umożliwiają zmniejszenie zdjęcia.

Serwis zmniejszacz.pl posiada wiele opcji pozwalających na szybkie zmniejszenie wybranego zdjęcia, np. można od razu wybrać, na potrzeby którego serwisu zdjęcie ma zostać zmniejszone.

Ponadto serwisy posiadają opcje formatowania zdjęć, obracania, dodawania ramki, a nawet efekty takie jak zmniejszanie zdjęcia.
rozmiar zdjęcia


Jak zrobić prezentację multimedialną?
Jak uzyskać efekt rozmycia tła?
Jak przywrócić usunięty plik? - odzyskujemy dane
 Jak zmniejszyć wiele zdjęć?
Paint - naucz się rysować!
Jak zrobić partycję w Windows 7?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.