Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Zmiana IP , Jak zmienić IP komputera

Jak zmienić IP komputera?

Czasami potrzebna jest zmiana IP komputera. Należy pamiętać, że w większości przypadków nie da się samodzielnie zmienić swojego adresu IP bez pomocy administratora sieci. Samodzielnie zmienia się tylko numer, który widzą użytkownicy na zewnątrz sieci.

Użytkownicy Neostrady (i innych dostawców oferujących zmienne IP) mają sprawę uproszczoną, gdyż tam IP zmienia się co jakiś czas. Wystarczy zresetować modem i operator przyznaje nowy adres IP.

Aby zmienić nasze IP, można skorzystać z licznych serwerów proxy. Serwer proxy to tak zwany serwer pośredniczący, który pełni rolę pośrednika pomiędzy przeglądarką a Internetem. Dzięki temu pośrednikowi nasz adres IP zostanie zamaskowany.

Listę serwerów proxy można odnaleźć na przykład pod tymi adresami: www.samair.ru/proxy/, www.proxy.net.pl/, www.prx.centrump2p.com/.

W każdej przeglądarce ustawienie serwera proxy wygląda trochę inaczej:

W Internet Explorer należy po uruchomieniu przeglądarki kliknąć na Narzędzia i następnie Opcje Internetowe.
zmiana IP
W oknie Opcje Internetowe należy wybrać zakładkę „Połączenia”, a następnie kliknąć przycisk „Ustawienia sieci LAN” i zaznaczyć „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”

zmiana IP

W pole adres i port należy wpisać jeden z adresów wybrany z podanych powyżej stron. Następnie należy kliknąć Ok.

W przypadku Firefoxa, po uruchomieniu przeglądarki, należy wybrać Narzędzia i Opcje, następnie wejść w zakładkę „Zaawansowane” i wybrać kolejną zakładkę „Sieć” i odszukać przycisk Ustawienia.

zmiana IP

Otworzy się okno „Ustawienia połączenia”, gdzie należy zaznaczyć element „Ręczna konfiguracja serwerów proxy”.
zmiana IP
W  polu „Serwer proxy http” należy umieścić adres serwera umieszczony na jednej z powyżej podanych stron.

Należy pamiętać, że jeżeli bardzo zależy nam na zmianie IP, to można uruchomić połączenie za pomocą telefonu komórkowego, można również skorzystać z publicznego hotspotu znajdującego się na przykład w centrum handlowym czy kawiarni.


Jak sformatować pendrive z danymi?
Jak dodać elementy do menu „Wyślij do”?
Komputer jako kino domowe? To możliwe!
Chroń pliki tekstowe. Zabezpiecz je hasłem!
Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?
Jak ustawić stały układ ikon na pulpicie?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.