Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Jak zmienić ikony na pulpicie, Zmiana ikon

Jak zmienić ikony na pulpicie?

Pulpit komputera to wizytówka jego użytkownika i dlatego tak ważne jest, aby producenci systemów operacyjnych wyposażyli je w narzędzia, umożliwiające dowolne dostosowywanie wyglądu pulpitu i personalizację jego ustawień.

System operacyjny Microsoft Windows oferuje spore możliwości modyfikacji jego designu, w tym zmianę ikon.  Aby to zrobić wystarczy posłużyć się poniższą metodą.

 • 1 W przypadku ikon systemowych, a więc ikon np. Kosza czy Mojego komputera, należy kliknąć na pulpicie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać „Personalizuj”.Jak zmienić ikony na pulpicie

 • 2 W kolejnym oknie odnaleźć opcję – Zmień ikony pulpitu.Jak zmienić ikony na pulpicie

 • 3 Następnie wybrać interesującą nas ikonę, którą chcemy zmienić, np. Kosza i kliknąć na „Zmień ikonę”.Jak zmienić ikony na pulpicie

 • 4 W kolejnym oknie można wybrać nową ikonę dla wskazanego elementu, z listy tych dostępnych w systemie. Jeśli chcemy użyć innej ikony to ich sporą liczbę można pobrać z Internetu. Wystarczy tylko w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „ikony” w poszukiwaniu ciekawych stron z ikonami do pobrania lub od razu wejść na stronę www.iconarchive.com, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji ikon, jakie można za darmo pobrać.

  Gdy już pobierzemy interesującą nas ikonę należy podać ścieżkę do niej, a więc odnaleźć miejsce, gdzie znajduje się na dysku, przy użyciu opcji „Przeglądaj”.

  Po wybraniu nowej ikony należy kliknąć Ok, a następnie Zastosuj i od tej pory można cieszyć się z niej na pulpicie.
  Jak zmienić ikony na pulpicie

 • 5 Jeśli chodzi natomiast o zmianę ikony folderu, znajdującego się na pulpicie, to wystarczy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać – „Właściwości” i odnaleźć zakładkę „Dostosowywanie”. W oknie tym, znajduje się opcja „Zmień ikonę”, na którą należy kliknąć i postępować jak w punkcie 4. Jak zmienić ikony na pulpicie


Jak zmienić czcionkę w serwisie nk.pl?
 Jak usunąć ikony systemowe z pulpitu?
Chcesz się pozbyć skrótów z pulpitu? Dowiedz się jak!
 Jak zmienić ekran powitalny Windows XP?
Jak zmienić nazwy kilku plików jednocześnie?
Mozilla Firefox - jak zmienić wygląd kursora?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.