Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Instalacja Skype, Jak zainstalować Skype

Jak zainstalować Skype?

Instalacja programu Skype nie powinna przysporzyć problemu nawet początkującym użytkownikom. Program oferuje wygodny konfigurator, który krok po kroku prowadzi przez proces instalacji.

Instalację programu należy rozpocząć od wizyty na stronie internetowej producenta. W menu  głównym należy odnaleźć przycisk „Pobierz Skype”.

<linker href=skype" width="570" height="264" />

Po kliknięciu znajdziemy się na stronie, gdzie możliwe jest ściągnięcie oprogramowania. W zależności od posiadanego systemu operacyjnego oraz tego, czy pobieramy Skype na komputer stacjonarny czy telefon komórkowy konieczne jest wybranie odpowiedniej opcji. W tym przypadku skupimy się na komputerach osobistych i systemie Windows. Kliknięcie na „Pobierz Skype dla Windows” rozpocznie pobieranie programu.

Po nagraniu pliku na dysk, można przystąpić do instalacji programu. Kliknięcie na ściągnięty plik rozpocznie proces.

skype

Pierwszy ekran to ekran powitalny. W tym miejscu należy wybrać język w którym chcemy by oprogramowanie działało. Warto też zapoznać się z umową licencyjną oraz oświadczeniu o prywatności. Jeżeli wszystkie zapisy zyskają naszą aprobatę, można kliknąć „Zgadzam się – instaluj”

skype

Rozpoczyna się instalacja, należy poczekać, aż pasek postępu dojdzie do samego końca. Może to potrwać kilka minut.

skype

Po zainstalowaniu pojawi się ekran powitalny. Zainstalowaliśmy właśnie Skype’a. Jeżeli nie mieliśmy nigdy Skype'a, konieczne będzie stworzenie profilu. Aby to zrobić należy wypełnić formularz rejestracyjny.

skype
Po wypełnieniu wszystkich danych, można kliknąć „Zgadzam się – utwórz konto” . Dzięki temu staniemy się pełnoprawnymi użytkownikami programu Skype.


Jak odzyskać dane z płyty CD?
Które programy zostawić, a które usunąć z autostartu?
 Jak naprawić archiwum RAR?
Jak wyłączyć reklamy w Gadu Gadu?
Gadu-Gadu - jak sprawdzić czy ktoś ma mnie na liście kontaktów?
Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.