Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Jak sformatować pendriva?, Formatowanie pendriva z danymi

Jak sformatować pendrive z danymi?

Co zrobić, gdy po podłączeniu pendrive'a komputer wymaga jego formatowanie a mamy w nim ważne dane?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że nagle podłączając pendrive do naszego komputera, pojawi się komunikat o konieczności sformatowania urządzenia zewnętrznego. Problem w tym, że formatowanie wiąże się z usunięciem wszystkich danych, jakie mieliśmy. W innym wypadku nie mamy możliwości odtworzenia zapisanych na dysku zewnętrznym danych. Co zatem zrobić, by rozwiązać ten problem?

Jest to częsty problem w przypadku używania pendrive'a na innych komputerach, a w szczególności w miejscach publicznych, takich jak kafejki czy pracownie komputerowe w szkołach lub uczelniach.

Aby przenieść i odtworzyć dane bez konieczności formatowania dysku zewnętrznego, najlepiej zainstalować program SuperAntiSpyware dostępny pod adresem http://www.superantispyware.com/portablescanner.html, a następnie przenieść go na dysk zewnętrzny w celu usunięcia problemu. Wystarczy uruchomić aplikację i przyczyna (najczęściej w postaci wirusa) sama się odnajdzie.

Warto także zainstalować program Panda USB Vaccine ze strony http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/. Dzięki niemu możemy wyłączyć z użycia plik Autorun.inf, który często przenosi rozmaite wirusy. Ponadto przy każdorazowym podpięciu pamięci zewnętrznej nie będzie się uruchamiać automatycznie. W tym celu należy wykonać to manualnie klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Eksplorator Windows. Dzięki tym sposobom nie powinniśmy już więcej mieć problemów z komunikatem formatowania pendrive'a.


Jak zrobić wizytówkę w Wordzie?
Thunderbird - jak przenieść wiadomości na inny komputer?
 Jak odzyskać usunięte pliki z pendrive'a?
Jak zrobić partycję w Windows 7?
Jak sformatować dysk?
Komputer nie wykrywa pendrive'a. Co robić?
1
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.