Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Drukowanie dwustronne , Jak drukować dwustronnie

Jak drukować dwustronnie?

Drukowanie dwustronne to dobry sposób na oszczędność papieru i co za tym idzie ochronę przyrody. Dlatego, jeżeli tylko jest taka możliwość, powinniśmy korzystać z tej funkcji zwłaszcza, że jest ona dostępna dla większości drukarek używanych w warunkach domowych. Drukowanie dwustronne można również skonfigurować ręcznie, drukując strony nieparzyste, a następnie używając tych samych kartek do wydruku stron parzystych.

Aby skorzystać z opcji drukowania dwustronnego, należy otworzyć dokument i następnie wyszukać opcję „Drukuj” - dla większości programów znajduje się ona w menu głównym. Na przykład w MS Word można ją znaleźć po kliknięciu „Plik” w głównym menu i następnie „Drukuj”. Następnie klikamy przycisk „Właściwości…”

drukowanie dwustronne

Następny krok to wybór odpowiedniego sposobu wydruku – można podawać papier drukarce ręcznie, ale można zdefiniować, by drukowała dwustronnie automatycznie. W zależności od drukarki i programu, w którym się drukuje, można określić takie rzeczy jak na przykład odległość marginesów.

drukowanie dwustronne

Po wyborze wybranego sposobu wydruku na stronie klikamy „OK” i drukarka rozpocznie drukowanie.
Należy pamiętać, że w zależności od użytego programu okienka drukowania mogą różnić się od siebie. Na przykład w Microsoft Word 2010 wystarczy kliknąć „Drukuj” i w pasku kontekstowym pokaże się okno rozwijane „ustawienia” należy wybrać funkcję „druk dwustronny”

drukowanie dwustronne

Po wyborze opcji wydruku należy kliknąć przycisk „drukuj” znajdujący się w górnej części panelu.


Koniec z podwójnym drukowaniem! Jak usunąć błąd drukowania?
Laserowa czy atramentowa? – Jaką drukarkę kupić?
Aparat w telefonie - sprawdź jego parametry!
Czy drukowanie zdjęć w domu się opłaca?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.