Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Nie ma dzwięku w komputerze, problem z dźwiękiem

Co zrobić, kiedy nie ma dźwięku w komputerze?

Czasami w komputerze dźwięk przestaje działać z niewiadomych powodów, na szczęście jest kilka rzeczy, które możemy zrobić samodzielnie przed wezwaniem informatyka.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy wszystkie kable od słuchawek i głośników są na pewno podłączone, czasami zdarza się, że przez kopnięcie lub szarpnięcie rozłączają się.

Jeżeli jednak wszystko jest w porządku, należy sprawdzić, czy przypadkiem komputer nie został wyciszony. Jeżeli ikonka dźwięku w prawym dolnym rogu ekranu jest przekreślona oznacza to, że właśnie tak się stało i należy z powrotem włączyć dźwięk. Aby to zrobić należy kliknąć na ikonę dźwięki dźwięk zostanie przywrócony.

Jeżeli jednak ta metoda nie zadziała warto zajrzeć do ustawień w Panelu Sterowania i kliknąć przycisk „Sprzęt i dźwięk”.

dźwięk
Następnie wybrać przycisk „Dźwięk” i w oknie, które się otworzy sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są włączone.
dźwięk


Jeżeli wszystkie powyższe metody zawiodą można spróbować przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej. Jeżeli nie wiemy, jaką kartę dźwiękową posiadamy, należy ściągnąć program Softwarepatch Everest, który skanuje sprzęt na komputerze.

W zakładce „Multimedia” podany jest model karty dźwiękowej. Mając już model, należy w wyszukiwarce lub na stronie producenta odszukać sterownik do karty dźwiękowej i go pobrać.

Mając pobrany i rozpakowany sterownik, klikamy prawym przyciskiem myszy folder „Mój komputer” znajdujący się na pulpicie i wybieramy „Właściwości”, następnie zakładkę „Sprzęt” i w tej zakładce opcję „Menadżer urządzeń”.

W otwartym oknie można odnaleźć określenie „Nieznane urządzenie audio” lub nazwę karty dźwiękowej (możliwe, że będzie przy niej wykrzyknik) i klikając na tej pozycji wybieramy „Właściwości”. Otworzy się kolejne okno, gdzie należy wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”. Po tej operacji dźwięk powinien być przywrócony.


Jak wyłączyć komputer o danej godzinie?
Komputer jako kino domowe? To możliwe!
Jak zapisać plik Word w pdf?
NKtalk - nie wiesz, jak wyłączyć? Sprawdź!
Jak dodać punkt przywracania systemu?
Chcesz ocalić kasety vhs? Przegraj je na płyty dvd!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.