Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Tips & Tricks » Przegrywanie vhs na dvd , Jak przegrać vhs na komputer

Chcesz ocalić kasety vhs? Przegraj je na płyty dvd!

Chyba wszyscy posiadamy zakurzone stare kasety VHS z nagraniami sprzed lat. Są one na pewno źródłem ciekawych wspomnień i szkoda aby marnowały się leżąc na półce. Niestety coraz mniej osób posiada możliwości, by odtworzyć takie kasety, dlatego warto przenieść je na dysk twardy komputera.

Aby przegrać kasety VHS na DVD potrzeby jest magnetowid, komputer wyposażony w kartę TV lub wideo. Trzeba się również zaopatrzyć w złącze s-video oraz ściągnąć program VirtualDUB. S-video to złącze służące do odbioru sygnału wizyjnego.

Karta telewizyjna umożliwia rejestrację i odtwarzanie telewizji na komputerze, ponadto, często umożliwia podłączenie magnetowidu oraz telewizora do komputera.

Program VirtualDUB służy do obórki i kompresji filmów w różnych formatach takich jak avi, mpeg czy DivX. VirtualDUB poza wspieraniem przegrywania VHS na DVD pomaga w wycinaniu i obróbce filmu, można nawet dodać własne efekty – na przykład rozmycie.

Po zainstalowaniu VirtualDub i zaopatrzeniu się w kartę telewizyjną oraz odpowiednie złącze można rozpocząć przegrywanie. Po zainstalowaniu programu VirtualDub, należy go uruchomić i z menu głównego wybrać „File” i następnie Capture AVI. W nowym oknie należy wybrać „File” i następnie „Set capture file”.

Konieczne jest wybranie z menu głównego opcji „divide” i określenie urządzenia przechwytującego czyli karty video lub TV. Program VirtualDub pozwala na wiele konfiguracji dotyczących przegrywania strumienia video i można dopasować ustawienia do swoich potrzeb. Po konfiguracji należy uruchomić przegrywanie i uzbroić się w cierpliwość. Czas trwania przenoszenia wynosi dokładnie tyle, ile trwa nagrany film na VHS.


 Jak odzyskać usunięte pliki z pendrive'a?
Oś czasu na Facebooku - jak ją usunąć?
Oglądaj telwizję internetową za pośrednictwem PS3! Zobacz, co musisz zrobić
Jak przerobić plik mp3 na audio?
Chcesz ominąć limity pobierania? Mamy sposoby!
Zamykaj system dwoma kliknięciami myszy!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.