Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Telefony (Mobile) » Wyłączenie poczty głosowej, Jak wyłączyć pocztę głosową

Jak wyłączyć pocztę głosową?

Usługa poczty głosowej u większości operatorów aktywowana jest automatycznie przy pierwszym wykonanym połączeniu. Często aktywacja poczty następuje również przy przeniesieniu numeru pomiędzy operatorami, a także przy zmianie planu taryfowego. Często klienci nie wiedzą, że mają ją aktywną, a także w jaki sposób można ją wyłączyć, ponieważ u różnych operatorów w inny sposób należy to wykonać.

 

Pocztę głosową w Play można wyłączyć za pomocą standardowego, stosowanego w większości modeli telefonów, kodu ##002# oraz przycisku inicjującego połączenie. Jeżeli jednak chcemy, aby dzwoniący do nas nie byli narażeni na dodatkowe koszty, należy wyłączyć jeszcze jedną usługę. W chwili obecnej wszystkich użytkownikom, którzy wyłączyli swoją pocztę głosową Play uruchamia usługę Notka SMS. Usługa polega na tym, że w sytuacji, gdy nie odbieramy telefonu, jest on wyłączony, zajęty lub poza zasięgiem, osoby dzwoniące do nas otrzymują informację, że w tej chwili nie możemy rozmawiać oraz prośbę o wybranie jednej z opcji – informacji dla nas, w jakiej sprawie dzwonili. Taka wiadomość przychodzi do nas jako SMS. Osoba dzwoniąca nie płaci za niego, jednak płaci za połączenie, w czasie którego nie połączyła się z nami. Aby wyłączyć usługę Notka SMS należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8042 w treści wpisując „STOP NOTKA”.

W Plusie na abonament można wyłączyć pocztę głosową, dzwoniąc na Automatyczne Biuro Obsługi pod numer 2601. Jeżeli nie połączymy się z konsultantem, połączenie z tym numerem powinno być bezpłatne. W Plusie na kartę oraz w ofertach typu Mix w celu wyłączenia poczty głosowej należy wpisać w telefonie kod *122*00# i nacisnąć przycisk inicjujący połączenie. Wyłączenie poczty głosowej jest bezpłatne. Można również skorzystać z BOK-u, a więc Elektronicznego Biura Obsługi Klienta w Internecie lub wpisać w telefonie kod *110# i wybrać odpowiednią opcję na wyświetlaczu.

W T-Mobile wyłączenie poczty głosowej może nastąpić na kilka sposobów. Za pomocą standardowego kodu większości aparatów telefonicznych: ##002# lub poprzez połączenie z Automatycznym Biurem Obsługi Użytkownika. W telefonach na kartę oraz Mix można skorzystać z menu biura obsługi dostępnego na wyświetlaczu po wpisaniu kodu *100#.

Klienci Orange w celu dezaktywacji usługi poczty głosowej powinni wykonać połączenie z Automatycznym Biurem Obsługi, dostępnym pod numerem *500. Należy odsłuchać wypowiadane przez automat komunikaty oraz wybrać tonowo interesującą nas opcję. Uwaga: niektóre wykonywane czynności pod numerem *500 są płatne zgodnie z aktualnym cennikiem posiadanej taryfy. Bez opłat można wyłączyć usługę w menu wyświetlanym po wpisaniu krótkiego kodu *100#, wybierając odpowiednią opcję.

 


WiFi w komórce - jak działa i jak się połączyć z WiFi?
Nawigacja GPS w telefonie - którą wybrać?
Jak nie wpaść w marketingową pułapkę operatora?
Dowiedz się, jak działa poczta głosowa!
Jak zarejestrować numer telefonu?
Tańszy Internet w komórce za granicą - jak nie dać się oskubać?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.