Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Telefony (Mobile) » Skype w komórce, Skype w telefonie komórkowym – jak działa

Jak działa Skype w telefonie komórkowym?

W celu skorzystania ze Skype’a w telefonie komórkowym musimy posiadać odpowiedni telefon z systemem operacyjnym, na którym zainstalujemy odpowiedni plik instalacyjny. Odpowiedni program do instalacji znajdziemy w sklepie producenta naszego telefonu. Aplikacja mobilnego Skype'a jest przeważnie udostępniana bez opłat. Sposób instalacji zależny jest od posiadanego modelu telefonu.

 

Po poprawnym zainstalowaniu w menu Aplikacje pojawi nam się ikona Skype. Aby uruchomić program, należy wybrać ikonę programu.

<linker href=skype" width="570" height="321" />

Następnie pojawi się powitanie aplikacji. Po kilku sekundach oczekiwania wyświetlone zostanie okno logowania.

2

Należy wprowadzić w nim dane swojego konta w systemie Skype.

skype

Po wpisaniu poprawnych danych zobaczymy ikonę logowania.

skype

Jeśli nasz operator nie blokuje możliwości dzwonienia przez Skype możemy już dzwonić do znajomych dodanych wcześniej na liście. Siła zasięgu musi być jednak dobra, aby móc połączyć się z Internetem. W przypadku wybrania połączenia internetowego za pomocą naszej karty SIM, musimy liczyć się z naliczeniem przez naszego operatora opłat za transfer danych. Jeśli znajdujemy się w obrębie sieci WiFi wybierzmy dostępną sieć, wówczas nie zapłacimy za transfer danych. Mamy również pewność, że usługa zadziała prawidłowo, nawet wówczas gdy operator blokuje aplikacje Skype.

 


Sprawdź, czy możnesz sprzedać telefon w trakcie umowy i kupić nowy?
Jak działa doładowanie konta w telefonie na kartę?
Czy opłaty za Internet w komórce muszą być wysokie?
Wybierasz VoIP? Sprawdź z nami ranking operatorów!
Dowiedz się, jak działa poczta głosowa!
Wysyłaj MMS-y z Internetu. Oto sposoby!
0
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.