Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Telefony (Mobile) » Systemy bilingowe, Jak sprawdzić koszty wykonanych połączeń bez dodatkowych opłat

Bilingi online - jak sprawdzić koszty połączeń bez dodatkowych opłat?

Informacje o poradzie

MarcinMarcin

autor porady:
Marcin Łabuś

spec. działu: Mobile, Finanse

dodano: 2011-09-28 11:00:22

wyświetleń: 24259

Słowa kluczowe

zobacz również

patron porady:
Simplik.pl

Simplik.pl
Nie wiesz, na co tak naprawdę wydajesz pieniądze, które przeznaczasz na komórkę? Zobacz, jak w łatwy i darmowy sposób sprawdzić historię swoich połączeń oraz opłaty za nie.

Większość operatorów komórkowych umożliwia nam przeglądanie kosztów wykonanych połączeń bez ponoszenia opłat. Jako klienci operatorów zawsze mamy prawo zażądać od operatora szczegółowego bilingu za dany okres czasu. Taka usługa jest jednak płatna, wiąże się bowiem z drukowaniem przez operatora często dużej ilości papieru oraz wysyłką drogą pocztową przesyłki.

W celu darmowego przejrzenia historii naszych połączeń warto poszukać ich w systemach elektronicznej obsługi klienta na stronach operatorów. Takie opcje udostępnia większość operatorów. W sieci Play w tym celu należy zalogować się do panelu administracyjnego Play 24, gdzie możemy zarządzać swoimi usługami oraz sprawdzić aktualne opłaty pobierane przez operatora za wszystkie usługi.

W sieci T-Mobile po zalogowaniu się na swoje konto otrzymamy możliwość przejrzenia połączeń oraz wysłanych wiadomości. Dodatkowo otrzymamy narzędzie, które pokaże nam najczęściej wybierane przez nas numery oraz zestawienie połączeń i wiadomości za konkretne dni.

Klienci Plusa mogą sprawdzać bieżące zużycie minut dostępnych w abonamencie bezpłatnie, po zalogowaniu się na stronę serwisu Plus Online. Dla klientów na kartę w tej chwili biling w Internecie nie jest udostępniany.

Klienci sieci Orange jako jedni z pierwszych posiadali dostęp do systemu bilingowego poprzez kanał Internetowy. Za jego pomocą dostępny jest szczegółowy wykaz wszystkich połączeń oraz zużytych środków na pozostałe usługi. Aby skorzystać z usługi, należy najpierw zarejestrować swój numer na stronie Internetowej operatora.

Również klienci niektórych operatorów wirtualnych mają dostęp do bilingów. Najbardziej rozbudowanym systemem bilingowym może pochwalić się sieć GaduAir, w którym sprawdzimy także wszystkie połączenia przychodzące na nasz numer.

Uwaga:

sieć komórkowa, usługi telekomunikacyjne, pomoc

Przeczytaj, jak aktywować darmowy Internet w komórce!
Reklamacja usług telekomunikacyjnych - jak ją złożyć?
Nawigacja GPS w telefonie - którą wybrać?
Jak często bateria w komórce ulega rozładowaniu?
Umowa o telefon - Jak i kiedy można od niej odstąpić?
Jak sprawdzić, która sieć ma najlepszy zasięg tam, gdzie przebywamy?
2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.