Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sprzęt Komputerowy » Zalana klawiatura w laptopie, Co robić w razie zalania laptopa?

Zalana klawiatura w laptopie? Sprawdź, co zrobić!

Generalną zasadą podczas korzystania z laptopów jest zakaz picia napojów przy tym sprzęcie. Urządzenia elektroniczne nie są wodoodporne i wilgotne środowisko źle im służy. Ze względu na bliskość poszczególnych elementów woda wylana na klawiaturę może uszkodzić na przykład płytę główną.

Aby zniwelować skutki zalania natychmiast należy odchylić do tyłu ekran i odwrócić laptopa do góry nogami, w ten sposób istnieje możliwość uratowania płyty głównej laptopa. Warto manewrować laptopem tak, by upewnić się, że cały płyn wydostał się ze środka.

Jednocześnie należy wyłączyć zasilanie i wyciągnąć baterię. Laptop powinien być pozostawiony na 24 godziny w pozycji klawiaturą do dołu. Jeżeli na laptop wylała się inna ciecz i woda, warto po wyschnięciu przeczyścić go dodatkowo. [porada jak czyścić klawiature laptopa]

Jeżeli konieczne jest dokładniejsze czyszczenie klawiatury można spróbować skorzystać z dostępnych w sklepach internetowych preparatów stworzonych do czyszczenia zalanych klawiatur. Preparaty są zwykle wyposażone w szczoteczki, którymi można dostać się w trudno dostępne miejsca. Należy pamiętać, że przy czyszczeniu tego typu aparatami bateria musi być wyjęta z laptopa.

Jeżeli laptop nadal nie działa, należy zanieść go do serwisu. W serwisie uzyskamy informacje, czy nie została przypadkiem uszkodzona płyta główna lub inne ważne komponenty laptopa. Niestety ceny tego typu napraw mogą obciążyć naszą kieszeń, dlatego warto zapobiegać tego typu wydarzeniom i nic nie pić przy laptopie.


Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?
Komputer nie wykrywa pendrive'a. Co robić?
Jak podłączyć mikrofon?
Czym i jak czyścić klawiaturę laptopa?
Jak wyciszyć komputer?
Odkryj możliwości Pinnacle Studio!
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.