Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sprzęt Komputerowy » SMS z Internetu, Jak wysłać SMS z Internetu na komórkę

Skąd i jak wysyłać SMS-y z Internetu na telefony komórkowe?

Brakuje Ci środków na koncie, aby wysłać SMS z komórki? Lub też wolisz wysyłać SMS-y z Internetu, żeby zaoszczędzić? Dowiedz się, skąd je wysyłać i w jaki sposób.

Po pierwsze, aby dostać taką możliwość, nasz operator musi posiadać taką opcję w swojej ofercie. Większość z nich udostępnia tego typu udogodnienie, niektórzy jednak wymagają  od swoich klientów wyrażenie zgody na otrzymywanie SMS-ów z Internetu.

W sieci Play po zalogowaniu do elektronicznego Biura Obsługi Klienta Play 24 mamy możliwość wysyłania SMS-ów z komputera. Odbiorca takiej wiadomości jako nadawcę zobaczy nasz numer telefonu. Usługa nie wymaga aktywacji, a użytkownik, do którego wysyłamy wiadomość, nie musi wyrażać na nią zgody, ponieważ wiadomość jest wysyłana niby z naszego numeru telefonu. Operator jednak nalicza opłaty za wysyłkę takich wiadomości, zgodnie z obowiązującym cennikiem – jak za zwykłego SMS-a. Wiadomości można w ten sposób wysyłać na numery wszystkich operatorów.

Klienci Plusa otrzymali od operatora bramkę SMS-ową, z której dowolna osoba może wysyłać na ich numery wiadomości tekstowe. Jednak ze względu na możliwość spamowania, operator ogranicza ilość możliwych do wysłania SMS-ów z danego adresu IP lub na wybrany numer telefonu. Wysłanie SMS-a nie wiąże się w tym przypadku z żadną dodatkową opłatą. Klient Plusa otrzyma wiadomość z Internetu bez podania numeru telefonu osoby wysyłającej taką wiadomość. Z bramki można również wysyłać SMS-y do klientów niektórych operatorów wirtualnych, działających na infrastrukturze Plusa.

Klienci T-Mobile po zalogowaniu do specjalnej strefy rozrywki operatora mogą wysłać z niej 5 SMS-ów na dobę, pod warunkiem wyrażenia zgody na otrzymywanie wiadomości z Internetu przez klienta T Mobile, do którego chcą wysłać wiadomość. Możliwości w przypadku tego operatora są więc mocno ograniczone.

W sieci Orange klienci mają 2 możliwości wysyłania SMS-ów. Do klientów Orange, którzy wyrażą zgodę na wiadomości z Internetu, można wysłać nieograniczoną ilość SMS-ów z bramki SMS-owej dostępnej na stronie operatora. Do wiadomości będzie dodawana również reklama operatora. Dodatkowo, można wysłać SMS tylko wewnątrz sieci. Operator udostępnia również inną możliwość dla wszystkich swoich klientów. Dzięki usłudze MultiBox możemy uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej w serwisie Orange oraz wysyłać co miesiąc 30 SMS-ów do wszystkich sieci, również zagranicznych. Nadawcą wysłanej wiadomości w tym przypadku będzie nasz numer telefonu w sieci Orange.


Jaki procesor będzie najlepszy do Twojego komputera?
Odkryj możliwości Pinnacle Studio!
Jaki router wybrać?
Kupujesz laptop? Skorzystaj z naszych rad
Jak podłączyć aparat do komputera?
Jak najtaniej wysyłać SMS-y do innych sieci?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.