Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sprzęt Komputerowy » Komputer nie wykrywa pendrive , Nie widzi pendriva - co robić

Komputer nie wykrywa pendrive'a. Co robić?

Pendrive to urządzenie, które skutecznie wyparło popularną kiedyś płytę CD-RW (płytę wielokrotnego zapisu) i szybko stało się jednym z najpopularniejszych narzędzi do wymiany danych. Jest to nic innego jak zewnętrzna pamięć USB, która oprócz wymiany plikami, pozwala także w niektórych przypadkach na naprawę komputera, czy zwiększenie jego pamięci.

Zasada działania Pendrive jest bardzo prosta. Po podłączeniu urządzenia do portu USB system powinien automatycznie wykryć nowy nośnik danych. Wtedy można  kopiować na Pendrive dane lub lub przenosić je z niego na dysk. Co jednak zrobić, gdy komputer nie wykrywa Pendrive’a i wyświetla komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”?

Podłączanie pendrive

Źródło: Photoxpress.com

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc rozwiązać ten problem:

  • 1 Na początek warto, nawet kilkakrotnie, podłączyć Pendrive do komputera i sprawdzić czy za którymś razem nie zostanie wykryty. Niestety czasami zdarza się, że dopiero za drugim, trzecim razem system wykrywa obecność nowego urządzenia i poprawnie go uruchamia.
  • 2 Warto także spróbować podpiąć Pendrive do innego łącza USB. Zazwyczaj płyta główna jest wyposażona w przynajmniej 4 różne łącza USB, dlatego warto przetestować każde z nich.
  • 3 Pomocna może okazać się także aktualizacja sterowników płyty głównej, na której znajdują się złącza USB. W tym celu warto odnaleźć stronę producenta płyty głównej i pobrać z niej najbardziej aktualną wersję sterowników, którą należy oczywiście zainstalować (zob. (zob. Instalacja sterowników)
  • 4 Jeśli powyższe sposoby nie działają to należy sprawdzić, czy Pendrive w ogóle działa. Najlepiej podłączyć go do innego komputera, by zobaczyć czy zostanie on wykryty przez system. Jeśli nie, to może oznaczać, że urządzenie jest uszkodzone lub niekompatybilne z danym systemem operacyjnym. Informacje o wersjach systemów operacyjnych Windows z którymi jest zgodny Pendrive, powinny widnieć na jego opakowaniu.

2
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.