Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sprzęt Komputerowy » Najlepszy router, Jaki router bezprzewodowy

Jaki router wybrać?

Router to urządzenie pełniące rolę węzła komunikacyjnego. Urządzenie służy do łączenia różnych sieci komputerowych. Jeżeli chcemy surfować po WWW bez konieczności podłączania się kablem do Internetu, to bezprzewodowa sieć w domu okazuje się bardzo potrzebna.

Z routera korzystamy, gdy mamy kilka komputerów i innych urządzeń multimedialnych takich jak smartfony, które chcemy podłączyć do sieci.

Jeżeli nie potrzebujemy zaawansowanych ustawień i uprawnień prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie router RITZ!BOX. Dzięki niemu łatwo można podłączyć komputery i inne urządzenia multimedialne do Internetu. Konfiguracja w modemie jest prosta i nie wymaga zbyt zaawansowanej znajomości technicznych aspektów korzystania z sieci.

Innym przykładem niedrogiego i prostego routera jest router TP-Link TL-MR3220. Jego zaletą jest prostota konfiguracji, łatwo można ustawić najważniejsze funkcje, a sygnał jest bardzo stabilny.

Użytkownicy bardziej zaawansowani, którzy chcieliby móc konfigurować samodzielnie nawet skomplikowane ustawienia powinni zastanowić się nad routerami LinkSys, które mają dużo funkcji ale konfiguracja może być pewnym wyzwaniem.

Linksys WAG320N to router przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, posiada bowiem zaawansowane funkcje związane z bezpieczeństwem. Jest to dobre rozwiązanie pozwalające stworzyć sieć zarówno w biurze, jak i w domu. Dużą zaletą routera jest jego ładny wygląd, który sprawia, że nie szpeci pokoju, w którym stoi komputer. Router ma silny i stabilny sygnał.

Kolejnym przykładem routera dla bardziej obeznanych użytkowników jest router DrayTrek Vigor 2600G. Jest to produkt posiadający wiele funkcji takich jak: określanie maksymalnego transferu, jaki może osiągnąć komputer w sieci, możliwość tworzenia podsieci, moduł filtrowania stron www. Wadą routera jest wysoka cena, jednak wymagający użytkownicy prawdopodobnie będą gotowi zainwestować w produkt tej klasy.


Jak podłączyć pada od Playstation do PC?
Jak kontrolować zużycie baterii w laptopie?
Laserowa czy atramentowa? – Jaką drukarkę kupić?
Jak podłączyć mikrofon?
Jak naprawić bufor wydruku?
Jak wybrać monitor dobry do obróbki zdjęć?
5
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.