Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sprzęt Komputerowy » Klawiatura nie działa, Co zrobić, gdy klawiatura nie działa

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa?

Chcesz pracować na komputerze, a klawisze nie reagują? Niedziałająca klawiatura to nie lada problem, dowiedz się zatem, co robić w takiej sytuacji.

Czasami zdarza się, że w pewnym momencie klawiatura podłączona do komputera przestaje reagować lub działać. Oto kilka rad, które warto przeczytać przed podjęciem decyzji o jej wyrzuceniu bądź oddaniu do serwisu:

 • 1 Na początek, „oczywista oczywistość”, Należy sprawdzić czy klawiatura jest poprawnie podłączona do komputera. Zdarza się bowiem, że niektórzy przez pomyłkę podłączają klawiaturę w miejsce myszki komputerowej.

  Możliwe jest też wypięcie się wtyczki z gniazda lub jej poluzowanie, dlatego warto się upewnić czy w tej kwestii wszystko jest w porządku.
 • 2 Jeżeli problem występuje dalej, to warto przetestować działanie klawiatury na innym komputerze. Jeśli i na nim nie będzie ona działać, to może oznaczać, że jest po prostu zepsuta i nie pozostaje nic innego jak kupić nową.

  Gdy okaże się zaś, że jednak funkcjonuje, winny może być sterownik i należy sprawdzić jego właściwości.
 • 3 W tym celu należy jeszcze raz podpiąć klawiaturę do komputera (PS/2 i USB), a następnie wejść w Panel sterowania> System> Menadżer urządzeń> Klawiatury i sprawdzić „Stan urządzenia”. Klawiatura nie działa

 • 4 Jeżeli komunikat jest inny niż „To urządzenie działa poprawnie” to można spróbować odinstalować i zainstalować sterownik klawiatury jeszcze raz. W tym celu odłączamy ją od komputera i w Panelu sterowania> System> Menadżer urządzeń> Klawiatury szukamy zakładki „Sterownik”, w której wybieramy „Odinstaluj” i czekamy aż proces się zakończy.

  Jeżeli klawiatura nie działa, a komunikat mówi co innego, można spróbować metody z odinstalowaniem sterownika.
  Klawiatura nie działa

 • 5 Następnie należy uruchomić ponownie komputer i podpiąć klawiaturę. System powinien automatycznie wykryć sprzęt i zainstalować sterownik od nowa.

  Jeśli tego nie zrobi lub po poprawnej instalacji klawiatura znów nie będzie działać, to może oznaczać, że jest on po prostu niesprawna i wymaga naprawy bądź wymiany.
Uwaga dla użytkowników Windows 98:

System może nie znaleźć klawiatury automatycznie i wcale nie musi  to świadczyć o jej niesprawności. W takim przypadku konieczna jest ręczna instalacja sterowników.

 


Jaki router wybrać?
Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?
Koniec z podwójnym drukowaniem! Jak usunąć błąd drukowania?
Wszystko o urządzeniach USB
Jak podłączyć laptop do telewizora?
Jak schłodzić komputer?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.