Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Najlepsze wyszukiwarki internetowe , Porównanie wyszukiwarek internetowych

Jaka wyszukiwarka internetowa jest najlepsza?

Co robi współczesny człowiek, gdy potrzebuje szybko znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie? Zazwyczaj włącza Internet, otwiera swoją ulubioną wyszukiwarkę internetową i wpisuje jakieś pytanie czy frazę w odpowiednie pole, oczekując wyników, które pomogą mu znaleźć odpowiedź i zaspokoić wiedzę.

Wyszukiwarka internetowa to strona, która właśnie ma za zadanie ułatwić użytkownikom wyszukiwanie informacji w Internecie. Jej działanie jest oparte o dość skomplikowane systemy i algorytmy, które nie powinny jednak interesować zwykłego użytkownika. Liczy się skuteczność, a tą mogą poszczycić się tylko najlepsze wyszukiwarki.

Jakie są najlepsze wyszukiwarki internetowe?

Oto lista najbardziej popularnych wyszukiwarek w Polsce:

1. Google

Google


2. Onet

Onet


3. WP

wp


4.Bing

Bing


5.Interia

Interia

Oto lista najbardziej popularnych wyszukiwarek na świecie:

1. Google


2. Yahoo!

Yahoo


3. Bing


Jak widać wyraźnym liderem jeśli chodzi o wyszukiwarki internetowe jest Google, z którego korzysta ponad 90% użytkowników i jest to bezapelacyjnie najlepsza wyszukiwarka charakteryzująca się największą trafnością wyszukiwanych informacji. Pozostałe strony odstają wyraźnie od lidera lub korzystają z jego silnika. Jeśli chcesz być więc pewny, że wyniki Twojego zapytania w wyszukiwarce będą najbardziej właściwe to korzystaj właśnie z Google.


Jak zwiększyć przepustowość połączenia internetowego?
Jak zmienić stronę startową?
Konfiguracja poczty elektronicznej w Outlook - zrób to sam!
Jak oglądać telewizję przez Internet?
Na czym polega wymiana linków?
Bezpieczeństwo w sieci - czy dane są bezpieczne w Internecie?
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.