Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak zmienić stronę startową , Zmiana strony startowej

Jak zmienić stronę startową?

Jak zmienić stronę startową? Wszystko zależy od przeglądarki, a poniżej możecie znaleźć sposoby jak zrobić to w Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome i Safari.

Strona startowa to pierwsza strona internetowa wczytywana przez przeglądarkę podczas uruchamiania. Zmiana strony startowej w przeglądarce internetowej jest bardzo prosta i pozwala zaoszczędzić sporo czasu, gdyż umożliwia bezpośredni dostęp do np. najważniejszej i najczęściej używanej strony internetowej już po starcie przeglądarki, bez konieczności ciągłego wpisywania jej adresu.

 

Internet Explorer

Wejdź w Narzędzia, a następnie w Opcje internetowe i w pierwszej wyświetlonej zakładce o nazwie „Ogólne” znajdź pole „Strona główna”. Wpisz we wskazane miejsce nowy adres strony startowej, a następnie kliknij „Zastosuj” i „Ok”.


Mozilla Firefox

Wejdź w Narzędzia, a następnie w Opcje i w pierwszej wyświetlonej zakładce o nazwie „Ogólne” znajdź pole „Strona główna”. Wpisz we wskazane miejsce nowy adres strony startowej, a następnie kliknij „Ok”.

Opera

Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+F12 i w pierwszej wyświetlonej zakładce o nazwie „Ogólne” znajdź pole „Strona główna”. Wpisz we wskazane miejsce nowy adres strony startowej, a następnie kliknij „Ok”.

Chrome

Kliknij na Ustawienia Google Chrome (ikonka „klucza” obok miejsca, gdzie wpisuje się adres strony), a następnie wybierz „Opcje”. Następnie znajdź pole „Strona początkowa” i wpisz we wskazane miejsce nowy adres strony startowej, a następnie kliknij „Zamknij”.

Safari

Kliknij na Ustawienia Safari (ikonka „kółka zębatego” obok miejsca, gdzie wpisuje się adres strony), a następnie wybierz „Preferencje” i znajdź pole „Strona domowa”. Następnie wpisz we wskazane miejsce nowy adres strony startowej i potwierdź jej zmianę.


O Facebooku - odpowiadamy na pytania użytkowników!
Jak ustawić wyszukiwarkę jako domyślną?
Jak sprawdzić IP? - namierz adres komputera
Co to jest banowanie?
Jak ustawić wiele stron startowych - Mozilla Firefox?
Chcesz usunąć konto na Facebooku? Zrób to z nami!
3
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.