Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak usunąć historię przeglądania, Usuwanie historii z komputera

Jak usunąć historię przeglądanych stron?

Nie chcesz, aby ktoś zobaczył jakie strony internetowe w ostatnim czasie odwiedzałeś? Wystarczy usunąć historię przeglądania, a można to zrobić na różny sposób, w zależności od używanej przeglądarki internetowej.

Każdy nasz ruch w sieci jest skrupulatnie zapisywany w historii przeglądania, dzięki czemu przeglądarka może np. zasugerować adres danej witryny już po wpisaniu kilku liter z jej adresu, bazując oczywiście na poprzednich odwiedzinach. Historia przeglądania pozwala także na nadzorowanie odwiedzanych witryn i może stanowić skuteczną kontrolę rodzicielską.

Internet Explorer

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Narzędzia, a następnie Opcje internetowe. W zakładce „Ogólne”, mniej więcej na środku okna znajdziesz pole Historia przeglądania.

Historia przeglądania Internet Explorer

Kliknij na „Usuń”, a wówczas pojawi Ci się okno z tymczasowymi plikami, które można usunąć, wśród których znajdzie się również Historia. Odznacz pozostałe elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) i kliknij na „Usuń”.

usuwanie historii przeglądania, Internet Explorer

Historia odwiedzanych przez Ciebie witryn zniknie z Twojego komputera.


Firefox

Uruchom przeglądarkę. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Del, a wówczas pojawi Ci się poniższe okno.

Historia przeglądania Mozilla Firefox

Wybierz elementy, które chcesz usunąć. Jeśli jest to sama historia, to tylko ją pozostaw zaznaczoną, a następnie kliknij „Wyczyść teraz”


Opera

Uruchom przeglądarkę. Wybierz Menu, a następnie Ustawienia i „Wyczyść historię przeglądania…”. W oknie, które powinno się pojawić, kliknij na „Szczegóły” i z listy odznacz wszystkie elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) poza „Historią odwiedzanych stron”, a następnie kliknij na „Usuń”.

Historia przeglądania Opera


Chrome

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Ustawienia Google Chrome poprzez kliknięcie ikonki klucza (znajdującego się po prawej stronie od paska wpisywania adresu), a następnie wybierz „Opcje” i zakładkę „Dla zaawansowanych”. Następnie kliknij na „Wyczyść dane przeglądarki”.

Historia przeglądania Chrome

Powinna pojawić Ci się lista elementów do usunięcia, z których odznacz wszystkie poza Historią przeglądania (jeśli nie chcesz ich usunąć). Wybierz z opcji „Wyczyść dane za: – Wszystko” i kliknij „Wyczyść dane przeglądarki”.

Usuwanie historii przeglądania Chrome


Jak ustawić wiele stron startowych - Mozilla Firefox?
Jak korzystać z trybu incognito w Google Chrome?
Jak działa auction sniper?
Jak przeszukiwać pamięć podręczną - Mozilla Firefox?
Co to jest pingowanie? Kiedy pingować?
Jak sprawdzić IP? - namierz adres komputera
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.