Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.
Komputery i Internet » Sieć i Internet » Jak usunąć historię przeglądania, Usuwanie historii z komputera

Jak usunąć historię przeglądanych stron?

Nie chcesz, aby ktoś zobaczył jakie strony internetowe w ostatnim czasie odwiedzałeś? Wystarczy usunąć historię przeglądania, a można to zrobić na różny sposób, w zależności od używanej przeglądarki internetowej.

Każdy nasz ruch w sieci jest skrupulatnie zapisywany w historii przeglądania, dzięki czemu przeglądarka może np. zasugerować adres danej witryny już po wpisaniu kilku liter z jej adresu, bazując oczywiście na poprzednich odwiedzinach. Historia przeglądania pozwala także na nadzorowanie odwiedzanych witryn i może stanowić skuteczną kontrolę rodzicielską.

Internet Explorer

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Narzędzia, a następnie Opcje internetowe. W zakładce „Ogólne”, mniej więcej na środku okna znajdziesz pole Historia przeglądania.

Historia przeglądania Internet Explorer

Kliknij na „Usuń”, a wówczas pojawi Ci się okno z tymczasowymi plikami, które można usunąć, wśród których znajdzie się również Historia. Odznacz pozostałe elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) i kliknij na „Usuń”.

usuwanie historii przeglądania, Internet Explorer

Historia odwiedzanych przez Ciebie witryn zniknie z Twojego komputera.


Firefox

Uruchom przeglądarkę. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Shift+Del, a wówczas pojawi Ci się poniższe okno.

Historia przeglądania Mozilla Firefox

Wybierz elementy, które chcesz usunąć. Jeśli jest to sama historia, to tylko ją pozostaw zaznaczoną, a następnie kliknij „Wyczyść teraz”


Opera

Uruchom przeglądarkę. Wybierz Menu, a następnie Ustawienia i „Wyczyść historię przeglądania…”. W oknie, które powinno się pojawić, kliknij na „Szczegóły” i z listy odznacz wszystkie elementy (jeśli nie chcesz ich usunąć) poza „Historią odwiedzanych stron”, a następnie kliknij na „Usuń”.

Historia przeglądania Opera


Chrome

Uruchom przeglądarkę. Wejdź w Ustawienia Google Chrome poprzez kliknięcie ikonki klucza (znajdującego się po prawej stronie od paska wpisywania adresu), a następnie wybierz „Opcje” i zakładkę „Dla zaawansowanych”. Następnie kliknij na „Wyczyść dane przeglądarki”.

Historia przeglądania Chrome

Powinna pojawić Ci się lista elementów do usunięcia, z których odznacz wszystkie poza Historią przeglądania (jeśli nie chcesz ich usunąć). Wybierz z opcji „Wyczyść dane za: – Wszystko” i kliknij „Wyczyść dane przeglądarki”.

Usuwanie historii przeglądania Chrome


Znudziła Ci się Fotka.pl? Sprawdź jak usunąć konto
Jak zwiększyć ruch na stronie?
Na czym polega hosting sms?
Nowy wygląd profilu na Facebooku - czym jest oś czasu?
Jak dodać stronę do wyszukiwarek?
Jak ustawić wiele stron startowych - Mozilla Firefox?
4
oceń poradę:

Redakcja serwisu spec.pl zastrzega, iż publikowane porady mają jedynie charakter informacyjny. W szczególności dotyczy to porad prawnych, podatkowych i innych, których udzielanie regulują osobne przepisy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z zastosowania się do opublikowanych treści.